fbpx

  Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi NAU

 • Ukrayna,  Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi – NAU başta olmak üzere ülkenin en önde gelen üniversitelerine ve akademik kadrolarına sahip olan bu geleneği ve mirası günümüzde de sürdürmektedir. Akademik kadroları, başarıları, buluşları ile dünyada ün yapmış üniversiteleri ile günümüzde Ukrayna’ya dünyanın her yerinden binlerce öğrenci üniversite eğitimi almaları için gelmektedir.

  Ukrayna başta Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi – NAU olmak üzere son yıllarda Üniversite eğitiminde en çok tercih edilen ülkelerin başında yer almaktadır. Avrupa Birliği üniversitelerince denk olarak kabul edilen Ukrayna üniversitelerine ayrıca YÖK tarafından da tanınmaktadır ve denklik verilmiştir.

  1933 yılında yükseköğrenim faaliyetlerine başlamış olan Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi – NAU, sadece Ukrayna’nın değil, dünyanın en önde gelen en prestijli havacılık okullarından birisi konumundadır.

  Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi – NAU, 1947 yılından beri yabancı öğrencileri kabul etmekte olup her yıl özellikle Avrupa ve Asya ülkelerinden onbinlerce öğrenci bu üniversitede eğitim almak için başvuru yapmaktadırlar. Üniversitenin uzmanlaştığı alan havacılık ve uçak sanayidir. Sahip olduğu çok sayıda ve çeşitte uçak ve helikopterleriyle uygulamalı eğitim verilmekte olunup alanında dünya çapında üniversiteler arasında yer almaktadır.

  Uçak ve helikopter tasarım üretim ve bakımı üzerine teknisyen ve mühendisler yetiştiren Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi – NAU ayrıca daha birçok farklı mühendislik ve sosyal bilim alanında daha eğitim alınabilmektedir. Özellikle bilgisayar mühendisliği ve bilgi teknolojileri alanında tercih edilen üniversitede İnşaat, elektronik ve telekomünikasyon gibi bulunan bazı bölümlerde de İngilizce eğitim alınmaktadır.

  Ukrayna’da Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi’nde ( NAU ), konaklama ve sosyal gider maliyetleri ülkemizle kıyaslandığında çok ekonomiktir ve eğitim kalitesi ise sahip olduğu akademik potansiyeli gücüyle Avrupa Standartlarına eşdeğerdir.

  Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi İngilizce Bölümleri ve Yıllık Fiyatları

  Uçak ve Roket Mühendisliği – 2500 dolar
  Kimya Teknoloji ve Mühendisliği – 2000 dolar
  Bilgisayar Mühendisliği – 2500 dolar
  Sistem Mühendisliği – 2500 dolar
  Elektronik Mühendisliği – 2000 dolar
  Havacılık Taşımacılığı – 2500 dolar
  Biyoteknoloji ve Biyoloji Mühendisliği – 1800 dolar
  İnşaat Mühendisliği – 2000 dolar
  Santral Mühendisliği – 2500 dolar
  Telekomünikasyon ve Radyo Mühendisliği – 2200 dolar
  Ulaştırma Teknolojileri – 2800 dolar
  Uluslararası Hukuk – 2500 dolar
  Ekonomi – 2300 dolar
  Yönetim – 2300 dolar
  Pazarlama – 2300 dolar

WhatsApp chat