fbpx

  Polonyada Yüksek Lisans Eğitimi

 • Polonya’da yüksek lisans / master eğitimiyle, yurtdışında okumak isteyen herkes, yeteneklerine, tercihlerine, kariyer hedeflerine ve bütçesine göre en uygun eğitim hizmetini bulabilmektedir. Eğitimlerini yurtdışında Avrupa Standartlarındaki kalite de sürdürmek isteyenler için Polonya’da yüksek lisans / master eğitimi çok iyi bir fırsattır.

  varşova

  Disiplinli ve yüksek kaliteye sahip olan Polonya’daki yüksek lisans / master eğitimleri, uluslararası alanda kendini de kanıtlamış bir Avrupa ülkesi konumundadır. Polonya’daki üniversitelerde; dünyadaki önemli bilimsel projelere imza atmış, bilimsel çalışmalara katılmış, ödül kazanmış yerli-yabancı profesörler, dallarında uzman akademisyenler çalışmaktadır.

  Dünyadaki önemli üniversiteler ile birlikte Polonya’da yüksek lisans / master eğitimi alan öğrenciler değişim programları çerçevesinde işbirliği içinde bulunmakta ve uluslararası şirketlerle de ortak projeler vasıtasıyla biraraya gelmektedirler.

  Polonya Avrupa Birliği ülkesi olmasına rağmen, yaşam giderleri açısından oldukça ekonomik bir ülkedir. Polonya’da konaklama, ulaşım ve okul maliyetleri oldukça hesaplıdır.

  Polonya suç oranı düşük bir ülkedir. Şehirlerde muhteşem bir kültürel ve sosyal bir hayat vardır. Polonya Avrupa’nın en hızlı büyüyen ekonomisi olması dolayısıyla Polonya’da yüksek lisans / master  eğitiminiz sonrası birçok iş imkanına da kavuşmuş olacaksınız.

  Avrupa’nın en hızlı büyüyen ve en genç nüfusuna sahip ülkelerinden biri olan Polonya’da yüksek lisans / master eğitimi almak istiyorsanız, ALES sınavına gerek yoktur. ALES sınavı olmadan lisans diplomanız ve ingilizce yeterlilik belgeniz ile Polonya’da yüksek lisans / master eğitimi için üniversitelere başvurabilirsiniz.

  Polonya’da yüksek lisans / master eğitimi süresi 2 yıldır. İngilizce dil seviyenizi belgeleyen ielts , toefl gibi sınav sonuç belgeniz ile ya da İngilizce dil eğitimi veren bir okuldan mezun olmuşsanız yapılacak mülakatla, olumlu izlenim bırakabilirseniz, hazırlık okumadan doğrudan üniversiteye başlamanız mümkün olacaktır.

  Polonya’da yüksek lisans / master eğitim süresinin kısalığı, yaşam maliyetinin ucuzluğu, okul fiyatlarının Türkiye’deki vakıf üniversitelerine göre düşük olması, disiplinli ve kaliteli eğitim programları Polonya’da yüksek lisans / master eğitimi almayı çok cazip hale getirmektedir.

  Polonyada yüksek lisans / master eğitimi sadece bir fırsat değil, aynı zamanda yabancı bir ülkede kazanabileceğiniz unutulmaz bir yaşam deneyimi de olacaktır.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Polonya’da yüksek lisans / master eğitimi tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti vermektedir. İyi bir gelecek için Polonya’da yüksek lisans / master eğitimi sizleri bekliyor olacaktır.

   

  Polonya’da Yüksek Lisans / Master Eğitiminin Avantajları

  • Avrupa’nın önde gelen üniversitelerinde eğitim imkanı
  • İngilizce eğitim ve İngilizce hazırlık programları
  • YÖK tarafından denkliği tanınan üniversitelerde eğitim
  • Eğitim maliyetlerinin düşük olması
  • Ekonomik yaşam maliyeti
  • Güvenilir bir ortamda öğrenci hayatı
  • Farklı kültürlerle tanışma olanağı
  • Serbest dolaşım sayesinde Avrupa’nın bir çok şehrini görme imkanı
  • Üniversite eğitimi sonrası Türkiye’de , dilerseniz Polonya veya Avrupa’nın farklı şehirlerinde çalışma imkanı

Bize Ulaşın

Ad Soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-posta (gerekli)

Mesajınız

WhatsApp chat