fbpx

  Kiev İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi

 • Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, 1930 yılında kurulmuştur. Üniversite, mimarlık ve inşaat alanında iç içe yoğun kaliteli eğitimiyle 25.000 öğrenciye lisans eğitimi vermektedir.

  Üniversite, Bologno ilkeleri ve felsefesindeki eğitim anlayışıyla Avrupa sistemiyle eğitim sunmaktadır. Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi inşaat alanında ve mimarlıkta gelişme fırsatı yakalayabilecek tüm üniversitelerin imkanlarını da öğrencilerine sunmaktadır. Meslek lisesi ve(ya) lise diplomasıyla sınav şartı olmaksızın üniversiteye kayıt olunmaktadır. Üniversite YÖK tarafından Türkiye’de tanınmakta ve denklik verilmektedir. Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi’nin kökleri çok eskiye dayanan konusunun profesyoneli bir akademik kadrosu da bulunmaktadır.

  Öğrencilerin araştırma çalışmasında kendilerini geliştirebilecekleri tüm olanakların seferber edildiği üniversite de kariyere yönelik ilerleme imkanı da sağlanmaktadır. Akademisyen olma, yüksek lisans yapma, alanında ilerleme olanakları yakalama şansı üniversite tarafından verilmektedir.

  Kiev Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi, her anlamda kendini iç dünyasında geliştirebilen bir akademik eleman olma yolunda ilerleyen öğrencilere geniş kütüphane arşivi, bilgisayar merkezleri, uygulama laboratuvarlarıyla eşsiz bir ortam yaratmaktadır.

  Hazırlık sınıflarında hazırlık eğitimi rusça ve Ukraynaca olarak verilmektedir.

  İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi Fakülte Fiyatları

  İnşaat Fakültesi – 1800 dolar (Rusça)

  Mimarlık – 1700 dolar (Rusça)

  Dizayn Tasarım 1600 dolar (Rusça)

WhatsApp chat