fbpx

  Obuda Üniversitesi Budapeşte

 • Budapeşte’nin Teknik Eğitimde Öne Çıkan En Eski ve Köklü Kurumu “ Obuda Üniversitesi ”

  2004’de AB’ye tam üye olan Macaristan, orta Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Macaristan’ın başkenti Budapeşte ise Avrupa’nın en popüler turistik şehirlerinden biridir.

  Eğitim kalitesi çok yüksek olan Macaristan, başta Obuda Üniversitesi olmak üzere tüm Avrupa’dan öğrencilerin tercih ettiği ülkelerden birisi konumundadır. Eğitim kalitesi çok yüksek olan Macaristan, tüm Avrupa’dan öğrencilerin tercih ettiği ülkelerden birisidir. Macaristan’da günümüze kadar 13 bilim adamı, edebiyatçı ve sanatçısı Nobel ödülü kazanmıştır.

   

  Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de bulunan Obuda Üniversitesi, 2010 yılında Donat Banki Technical College, Kalman Kando Technical College ve Technical College of Light Industry’nin birleşmesi ile kurulmuştur. Bünyesinde bulundurduğu ve Budapeşte Teknik Üniversitesi’nin selefi olarak bilinen eski teknik kolejlerle birlikte kökleri 300 yıl öncesine kadar dayanmaktadır.

  Fakültelerine ünlü Macar bilim insanlarının isimlerini veren Obuda Üniversitesi’nin 7 fakültesi, 3 doktora okulu bulunmaktadır.

  Obuda Üniversitesi’nde İngilizce olarak Elektrik, Bilişim IT, Endüstriyel Tasarım, Mekatronik mühendislik lisans bölümlerinin yanı sıra yüksek lisans eğitimleri de verilmektedir.

  Teknik bilgilerin yanı sıra, öğrencilerin çok yönlü gelişimlerini amaçlayan, yeteneklerini kullanan, ileri görüşlü, yaratıcı, yenilikçi, teknolojik gelişimleri takip eden, sosyal sorumluluk sahibi, etik değerlere önem veren liderler ve profesyoneller yetiştirmeyi hedefleyen Obuda Üniversitesi’nde özel bir öğretim sistemi uygulanmaktadır.

  Obuda Üniversitesi, 2012’de Macaristan’ın “en ekolojik, çevreyle dost, yeşil” üniversiteleri sıralamasında ikincilik ödülüne layık görülmüştür.

  Lisans bölümlerine son başvuru tarihi mayıs sonudur. Hazırlık okumak isteyen öğrenciler genel ingilizce hazırlık eğitimi ve mühendislik hazırlık eğitimi almaktadır. Pre-mühendislik kursunda; matematik, fizik, IT eğitimi verilmektedir. Obuda Üniversitesi hazırlık eğitimi Obuda Üniversitesi’nin anlaşmalı olduğu Budapeşte de bulunan Duna International College de verilmektedir.

  Obuda Üniversitesi Eğitim Ücretleri

  Hazırlık Bölümleri Sömestr Yıllık eğitim ücreti
  Mühendislik hazırlık 2 5600 Euro + 200 Euro
  Lisans Bölümleri  
  Engineering Information Technology (Mühendislik Bilişim Teknolojisi) 7 5000 Euro
  Electrical Engineering (Elektrik Mühendisliği) 7 5000 Euro
  Industrial Product Design Engineering (Endüstriyel Tasarım) 7 5000 Euro
  Mechatronics Engineering (Mekatronik Mühendisliği) 7 5000 Euro
  Master Bölümleri
  Applied Mathematics (Uygulamalı matematik) 4 6000 Euro
  Engineering Information Technology (Mühendislik Bilişim Teknolojisi) 4 6000 Euro
  Mechatronics Engineering (Mekatronik Mühendisliği) 4 6000 Euro

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilere üniversite tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

  Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden Edulife Eğitim Uzmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat