fbpx

  İngiltere Dil Okulları

 • İngiltere, dil okulları yönünden ingilizce eğitim almak için akla gelen ve tercih edilen öncü ülkelerden birisidir. Her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenci İngiltere’ye İngilizce dil eğitimi almak için dil okulları gider. Öğrenciler İngiltere’de dil eğitimi alırken, zengin bir tarih ve kültür mirası içinde yaşama şansına da kavuşmaktadır. İngiliz kültürünü öğrenmenin yanı sıra, İngiltere’de ingilizce eğitim almaya gelen pek çok yabancı öğrenciyle bir arada yaşama şansına sahip olunmaktadır.

  Edulife’ın İngiltere’de anlaşmalı olduğu ingilizce dil okullarının tamamı English UK ve British Counsil akreditasyonuna sahip kaliteli eğitim veren okullardır. Ülkenin birçok şehrinde, farklı büyüklük ve nitelikte yüzlerce ingilizce eğitim veren dil okulları vardır. İngiltere’de en çok tercih edilen dil okulları Londra’da yer almaktadır.

  Londra hem turistik ve tarihi cazibesi hem de çok sayıda dil okuluna ev sahipliği yapmasıyla öğrenciler için önemli bir şehir haline gelmiştir. Ancak yaşam, ulaşım ve konaklama diğer şehirlere nazaran daha pahalıdır. Güney’de; Bournemouth, Brighton, Eastbourne, Portsmouth gibi sahil şehirlerinde çok sayıda kaliteli ingilizce eğitim veren dil okulu yer alırken konaklamanın daha uygun olduğu söylenebilir. Cambridge ve Oxford, akıcı İngilizce konuşulan ve iyi dil okullarının yer aldığı en çok tercih edilen şehirlerdendir. Kuzeyde; Manchester, Liverpool, Leeds şehirleri; Londra çevresinde Bristol, Canterbury, Bath da İngiltere’de ingilizce dil eğitimi alacak öğrenciler için uygundur.

  İngiltere dil okullarında eğitim fiyatları tercih edilen dil okuluna ve şehire göre değişik göstermekte olup her bütçeye ve programa uygun dil okulu bulunmaktadır. İngiltere diğer ülkelerle kıyaslandığında daha pahalı olmasına rağmen Türkiye’ye yakın olması, İngilizce dil kökününde buradan çıkmış olmasından ötürü yabancı dil eğitimi için en çok tercih edilen ülke konumunda yer almaktadır.

  İngiltere Dil Okulları’nda Ücretler

  1 ay eğitim için ortalama maliyet 550 – 900 GBP

  3 ay eğitim için ortalama maliyet 1500 – 2200 GBP

  6 ay eğitim için ortalama maliyet 2500 – 5000 GBP

  Edulife olarak İngiltere dil okullarında İngilizce düzeyi düşük olan öğrencilere Genel İngilizce kursu verilmesinin yanısıra 6 ay ve üstü programlarda önermekteyiz. Uzun süreli eğitimlerde haftada 15-20 saatlik programlar tercih edilmektedir. İngiltere dil okullarında eğitim sürenizi maksimum verimli olarak geçirebilmeniz için kısa süreli eğitimlerde haftada 25-30 saatlik yoğun programları tercih etmenizi önermekteyiz. Ayrıca uzun süreli eğitimlerde avantajlı fiyatlar bulunmaktadır. İngiltere’de dil okulları; genel ingilizce eğitimi dışında IELTS hazırlık, İş İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi, Yöneticiler için İngilizce gibi programlar da sunmaktadır.

  İngiltere dil okullarında konaklama seçeneği olarak en çok aile yanı konaklama tercih edilir. İngiltere’de ingilizce dil eğitimi alan öğrencilerin öğrendiklerini günlük hayatta ana dili gibi İngilizce konuşan kişilerle pratik yaparak pekiştirebilmesine yönelik aile yanı konaklama daha çok önerilmektedir. Diğer bir seçenekte yurtlar olmaktadır. Fakat yurt seçeneği aile yanı seçeneğine göre biraz daha maliyetli olmaktadır.

  ” İyi bir Kariyer ve Gelecek İçin İngiltere Dil Okulları Eğitim İçin Sizleri Bekliyor Olacaktır…”

  İngiltere’de İngilizce Eğitim Veren Dil Okullarına Kayıtlar İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden Edulife Eğitim Uzmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat