Eötvös Loránd Üniversitesi (ELTE)

 • Eötvös Lorand Üniversitesi Macaristan’ın en iyi üniversitelerinden birisidir. Özellikle sözel alanlarda kendini Avrupa çapında duyurarak , bu ünüyle dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmeyi  başarmıştır. Eöstvös Lorand Üniversitesi Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de bulunmaktadır.

  Eötvös Loránd Üniversitesi ( ELTE )

  – Başkent Budapeşte’demac - elte üni

  – Ekonomik İngilizce hazırlık programı ile

  – YÖK düzeyinde mezuniyet belgesi veren

  – Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması adlı listeye göre dünyada ilk 500’e girmiş , Macaristan’ın en iyi Üniversite’sidir.

  Eötvös Loránd Üniversitesi ( ELTE ) Bölümleri ve Fiyatları

  Hazırlık Bölümleri Süre Yıllık eğitim harç tutarı
  İngilizce Hazırlık 1 yıl 2980 Euro
  Lisans Bölümleri
  English and American Studies 3 yıl 4400 Euro
  Applied Economics 3 yıl 4800 Euro
  Computer Science (Bilgisayar Bilimleri) 3 yıl 6000 Euro
  International Relations (Uluslararası İlişkiler) 3 yıl 4800 Euro
  Mechanical Engineering 3.5 yıl 6000 Euro
  Psikoloji 3 yıl 8400 Euro
  Master Bölümleri
  American Studies 2 yıl 4400 Euro
  English Studies 2 yıl 7000 Euro

  Nobel ödüllü mezunları, eğitim kalitesi, birçok eğitim programları, eşsiz kütüphanesi ile 8 fakülteden oluşan Eötvös Lorand Üniversitesi’nin ortalama 30.000 öğrencisi bulunmaktadır. Macaristan’ın en kaliteli üniversiteleri arasında yer alan Eötvös Lorand Üniversitesine lise diploması ile başvuru yapılır. Özellikle İngilizce Hazırlık Programı çok uygundur.Şehrin 1950’den beri en köklü eğitim kurumlarından biri olan Eötvös Lorand Üniversitesi, çok sayıda yabancı öğrencinin tercih sebebi olmuştur. Süreç içerisinde gelişmiş altyapısı ve çağa entegrasyon sağlayan eğitim kadrosu ile dünya sıralamalarında, ilk 500 üniversite içerisine girmeyi başarmıştır.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilere üniversite tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

  Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden Edulife Eğitim Uzmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat