fbpx

  Wroclaw Üniversitesi

 • pol - wroclaw üni

  Wroclaw Üniversitesi

  • İngilizce hazırlık , lisans ve master programları
  • Yüksek standartlarda fakülteleri
  • Birçok Nobel Ödüllü akademisyen
  • Polonya’nın önemli araştırma üniversitelerindendir.

   

  Hazırlık Bölümleri Süre Yıllık eğitim ücreti
  İngilizce Hazırlık 1 yıl 3300 Euro
  Master Bölümleri
  Yönetim Ekonomisi ( Managerial Economics ) 2 yıl 3200 Euro
  Kimya 2 yıl 3200 Euro
  Uluslararası İlişkiler 2 yıl 3200 Euro
  Siyaset Bilimi 2 yıl 3200 Euro
  Avrupa Çalışmaları 2 yıl 3200 Euro
  Gazetecilik ve Sosyal İletişim 2 yıl 3200 Euro
  Turizm 2 yıl 3200 Euro
  İngilizce Filoloji 2 yıl 3200 Euro
  Görüntü iletişmi (reklam,halkla ilişkiler,markalaşma) 2 yıl 3200 Euro
  Uluslararası ve Avrupa Hukuku ( LLM  ) 2 yıl 3200 Euro

   

  Wroclaw Şehri ; Güneybatı Polonya’da bulunan Aşağı Silezya’nın tarihi bölgesi ve başkentidir.Odra nehri üzerinde kurulmuştur.Nüfusu yaklaşık 650 bindir .Polonya’nın dördüncü büyük şehridir.Varşova’dan sonra Polonya’nın ikinci büyük finansal merkezidir.2. dünya savaşında büyük bir bölümü yıkılan , savaştan sonra yeniden yapılarak yenilenen şehir, genç bir nüfusa sahiptir.Bu yüzden Wroclaw ülkenin en dinamik merkezlerinden biridir.

  Polonya’nın sayılı kamu araştırma üniversitelerinden biri olan Wroclaw Üniversitesi, 1702 yılında kurulmuştur.10 fakültesi ile 40.000 den fazla öğrenciye eğitim hizmeti sunmaktadır.Bugüne kadar çeşitli bilim dallarında 9 tane Nobel Ödülü kazanmıştır. Theodor Mommsen-Nobel Edebiyat Ödülü, Philipp Lenard-Nobel Fizik Ödülü, Eduard Buchner-Nobel Kimya Ödülü, Paul Ehrlich-Nobel Tıp Ödülü, Fritz Haber-Nobel Kimya Ödülü, Friedrich Bergius-Nobel Kimya Ödülü, Erwin Schrödinger-Nobel Fizik Ödülü, Otto Stern-Nobel Fizik Ödülü ve Max Born-Nobel Fizik Ödülü almışlardır. Dünya çapında tanınmış bilim adamları ve yükseköğretim kurumlarıyla yakın işbirliği içindedir.

  Eğitim ; Wroclaw Üniversite’sinde sadece bir fırsat değil , aynı zamanda yabancı bir ülkede kazanabileceğiniz unutulmaz bir yaşam deneyimidir.Üniversite’de yeni kültürlerle ve farklı insanlarla tanışma olanağı elde edecek , aktif bir sosyal üniversite yaşamı için de kendinizi bulacaksınız.

  Wroclaw Üniversitesi yüksek lisans bölümlerine başvuru için üniversite diploması ve ingilizce yeterlilik belgesi ( ielts , toefl gibi..) gerekmektedir.ALES sınavına gerek yoktur.Başvuru yapabileceğiniz master programları için bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Ad Soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-posta (gerekli)

Mesajınız

WhatsApp chat