fbpx

  Semmelweis Üniversitesi

 • 230 Yıldan Uzun Bir Geçmişe Sahip Dünya Çapındaki Kurum Semmelweis Üniversitesi…

  Avrupa da en iyi Tıp Üniversiteleri arasında ve Avrupa nın kültür başkenti Macaristan Budapeşte’de eğitim görmek isterseniz Semmelweis Üniversitesi sizin için en doğru tercih olacaktır.

  YÖK ün de tanıdığı , QS World University Rankings 2022 , kuruluşu tarafından dünya sıralaması ilk 400 de olan Semmelweis üniversitesinde okumak için birçok nedeniniz var.

  semmelweis-universitesi

  • Eğitim dili İngilizcedir
  • Başvuru için lise diploması yeterlidir
  • Başvuru ve denklik işlemleri için YKS sınavına girmenize gerek yoktur
  • İngilizce bilen adaylar üniversitenin düzenlediği İngilizce yeterlilik ve biyoloji-kimya sınavına Skype ile katılabilirler.
  • İngilizce bilmeyen adaylar için anlaşmalı olduğu hazırlık okulları vardır
  • Üniversite avrupanın kültür başkenti budapeştededir.
  • Budapeşte şehri diğer Avrupa şehirlerine göre oldukça ekonomiktir.
  • Türkiye ye kültür ve lojistik olarak çok yakındır , ırkçılığın olmadığı avrupadaki nadir ülkelerdendir
  • Semmelweis tıp fakültesi dünya sıralaması ilk 400 de olan üniversiteler arasındadır.
  • YÖK ün tanıdığı sıralama kuruluşları arasında ilk 400 deki üniversitelerde yer aldığı için 2. Yıl sonunda Türkiye’ye yatay geçiş hakkı vardır.

  Avrupa da dünya sıralaması ilk 400 de üniversite arıyorsanız Semmelweis tıp fakültesi kolayca başvuru yapabileceğiniz ve giriş koşulları diğer üniversitelere göre çok daha kolay nadir üniversitelerden dir.YÖK 2021 yılında yatay geçişte ve denklikte suistimallerin engellenmesi adına , YÖK ün tanıdığı sıralama kuruluşlarında bu şartı ilk 400 üniversite olarak belirledi. Bu karara göre yurt dışından yatay geçiş yapmak istenen üniversitenin dünya sıralamasında ilk 400’de olması şartı aranmaktadır. Ayrıca yurt dışında öğrenim gören öğrencinin Türkiye’de denklikte muaf sayılması için mezun olduğu üniversitenin ilk 400 üniversite arasında yer alması gerekmektedir.

  Semmelweis Üniversitesi’nde Akreditaston:

  AB: Macaristan eğitim standartları AB üyesi ülkelerle aynıdır. Tıp, Diş hekimliği, Eczacılık vb. bölümler tamamen akredite edilmiştir. Tüm üye ülkeler eğitim diline bakılmaksızın verilen diplomaları kabul etmek zorundadırlar.

  ABD: Semmelweis üniversitesi mezunları USMLE için ABD tarafından akredite edilmiştir.

  KANADA: Semmelweis üniversitesi mezunları Kanada tarafından uygulanan MCCEE ve MCCQE sınavları için akredite edilmişlerdir.

  Semmelweis üniversitesi Tıp 6 yıl, diş hekimliği ve eczacılık programı ise 5 yıl sürmektedir. Beden Eğitimi, Spor Bilimler, Fizyoterapi, Hemşirelik gibi bölümlerde ise eğitim 4 yıl sürmektedir. İngilizce dil bilgisi yetersiz olan öğrencilere yönelik Macaristan da Semmelweis Üniversitesi’nin anlaşmalı olduğu ingilizce hazırlık okulu vardır.

  Semmelweis Üniversitesi Eğitim Ücretleri

  Tıp : 9.100 Dolar (Dönemlik)

  Diş Hekimliği : 9.100 Dolar (Dönemlik)

  Eczacılık : 6.000 Dolar (Dönemlik)

  Fizyoterapi , Hemşirelik : 6800 Euro (Yıllık)

  Sağlık Yönetimi , Diyetetik , Tıbbi Teşhis Analizi : 6800 Euro (Yıllık)

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilere üniversite tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

  Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden Edulife Eğitim Uzmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat