fbpx

  Semmelweis Üniversitesi

 • 230 Yıldan Uzun Bir Geçmişe Sahip Dünya Çapındaki Kurum Semmelweis Üniversitesi…

  Semmelweis Üniversitesi Tıp Okulu akademik üstünlük ve doktorların eğitiminde üstlendiği sorumlulukla 230 yılı aşkın bir geleneğe sahiptir. İngilizce fakültelerinin tamamı değişik milletlerden gelen uluslararası öğrencilerden oluşan, Avrupa Tıp Üniversitelerinin en büyüklerinden birinde ve Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de eğitim görmek isterseniz Semmelweis Üniversitesi sizin için en doğru tercih olacaktır.

  semmelweis-universitesi

  Semmelweis Üniversitesi mezunları arasında Nobel ödüllü dünyaca ünlü araştırmacılar ve klinisyenler vardır. Tıp fakültesinde yaklaşık 3500, Diş hekimliği fakültesinde 650 ve Eczacılık fakültesinde ise 690 öğrenciye eğitim verilmektedir. Ortalama 1500 uluslararası öğrenci üç fakültede eğitimini sürdürmektedir.

  Semmelweis Üniversitesi’nin hastanesi 2100 yataklı olup yılda ortalama 108,000 hasta kabul edilmektedir. Polikliniklerinde ise yılda 1,8 milyon hastaya hizmet verilmektedir. Semmelweis Üniversitesi dünyanın en iyi tıp fakülteleri sıralamasında 250. sırada yer almaktadır. Bu sıralamaya ülkemizden sadece İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi 345. Sıradan sıralamaya girebilmiştir.

  Semmelweis Üniversitesi’nde Akreditaston:

  AB: Macaristan eğitim standartları AB üyesi ülkelerle aynıdır. Tıp, Diş hekimliği, Eczacılık vb. bölümler tamamen akredite edilmiştir. Tüm üye ülkeler eğitim diline bakılmaksızın verilen diplomaları kabul etmek zorundadırlar.

  ABD: Semmelweis üniversitesi mezunları USMLE için ABD tarafından akredite edilmiştir.

  KANADA: Semmelweis üniversitesi mezunları Kanada tarafından uygulanan MCCEE ve MCCQE sınavları için akredite edilmişlerdir.

  Semmelweis üniversitesi İngilizce bölümleri iyi derecede İngilizce bilen öğrenciler için oluşturulmuştur. Hazırlık programları bulunmamaktadır. Tıp 6 yıl, diş hekimliği ve eczacılık programı ise 5 yıl sürmektedir. Beden Eğitimi, Spor Bilimler, Fizyoterapi, Hemşirelik gibi bölümlerde ise eğitim 4 yıl sürmektedir. İngilizce dil bilgisi yetersiz olan öğrencilere yönelik Macaristan da ingilizce hazırlık+bölüm hazırlık eğitimi veren Üniversiteleri önermekteyiz.

  Semmelweis Üniversitesi Eğitim Ücretleri

  Tıp : 9.100 Dolar (Dönemlik)

  Diş Hekimliği : 9.100 Dolar (Dönemlik)

  Eczacılık : 6.000 Dolar (Dönemlik)

  Beden Eğitimi , Fizyoterapi , Hemşirelik : 6200 Euro (Yıllık)

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilere üniversite tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

  Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden Edulife Eğitim Uzmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat