fbpx

  Macaristanda Yüksek Lisans Eğitimi

 • Macaristan’da yüksek lisans / master eğitimiyle, yurtdışında eğitim planı yapan herkes; yeteneklerine, kariyer hedeflerine, kişisel beklentilerine ve bütçesine en uygun eğitim programını alarak, eğitimlerini yurtdışında sürdürecek, en köklü ve uzman akademik kadroya sahip üniversitelerde Avrupa Standartlarındaki kalite de eğitim göreceklerdir.

  budapeşte

  Macaristan’daki üniversitelerde Nobel Ödüllü profesörler, dallarında uzman akademisyenler çalışmaktadır. Macaristan’da yüksek lisans eğitimi ile öğrenciler dünyadaki önemli üniversiteler ile öğrenci değişim programı çerçevesinde işbirliği içinde olunan ve uluslararası şirketlerle de ortak projeler vasıtasıyla biraraya gelen üniversitelerde eğitim de alacaklardır.

  Macaristan’ın yüzünün Avrupa’ya dönük olması, eğitim sisteminin Avrupa ile eşdeğer olması, eğitim kalitesinin yüksekliği ve yaşam maliyetinin ucuz olması Macaristan’da yüksek lisans eğitimini / masterını cazip hale getirmektedir. Ülkemizdeki özel üniversite fiyatlarıyla kıyaslandığında özellikle Macaristan’da yüksek lisans / master eğitimi ile öğrenciler gelecekleri için bir fark yaratmış olacaklardır. Eğitim süresi açısından da Macaristanda yüksek lisans / master eğitimi daha kısa süreli olmakla birlikte mezun olduktan sonra öğrenciler doğrudan iş hayatına atılabilecektir.

  Macaristan’da yüksek lisans / master eğitimi için programlara başvuru yapabilmeniz için lisans diplomanız ve ingilizce yeterlilik belgeniz gereklidir. ALES  sınav sonucuna gerek yoktur.

  Yabancı öğrenciler için eğitim dili İngilizcedir. İngilizce dil seviyenizi belgeleyen ielts, toefl gibi sınav sonuç belgeleriniz ile yada İngilizce dil eğitimi veren bir okuldan mezun olmuşsanız yapılacak mülakatla, olumlu izlenim bırakabilirseniz, hazırlık okumadan doğrudan Macaristandaki üniversitelere doğrudan 1. sınıfta başlamanız mümkün olmaktadır. Yabancı dil bilmeyenler ise ingilizce hazırlık sınıflarına yönlendirilmektedir.

  Macaristan’da yüksek lisans / master eğitimi sadece bir fırsat değil, aynı zamanda yabancı bir ülkede kazanabileceğiniz unutulmaz bir yaşam deneyimi de olacaktır. Üniversitede yeni kültürlerle ve farklı insanlarla tanışma olanağı elde edecek, aktif bir sosyal üniversite yaşamı içinde kendinizi bulacaksınız.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Macaristan’da yüksek lisans / master eğitimi tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. İyi bir geleceğe sahip olmak için Macaristan’da yüksek lisans eğitimi sizleri bekliyor olacaktır.

   

  Macaristan’da Yüksek Lisans / Master Eğitiminin Avantajları

  • Avrupa’nın seçkin üniversitelerinde eğitim imkanı
  • İngilizce eğitim ve İngilizce hazırlık programları
  • Yüksek eğitim kalitesi
  • Avrupa eğitim sistemi ile eşdeğer eğitim
  • YÖK tarafından denkliği tanınan üniversitelerde eğitim
  • Eğitim maliyetlerinin düşük olması
  • Ekonomik yaşam maliyeti
  • Güvenilir bir ortamda öğrenci hayatı
  • Farklı kültürlerle tanışma olanağı
  • Serbest dolaşım sayesinde Avrupa’nın bir çok şehrini görme imkanı
  • Üniversite eğitimi sonrası Türkiye’de , dilerseniz Macaristan veya Avrupa’nın farklı şehirlerinde çalışma imkanı

Bize Ulaşın

Ad Soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-posta (gerekli)

Mesajınız

WhatsApp chat