Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

 • pol - wroclaw teknik üni

  Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

  • İngilizce hazırlık , lisans ve master programları
  • YÖK düzeyinde mezuniyet belgesi
  • Uluslararası şirketlerle işbirliği
  • Donanımlı labaratuvarları , staj imkanlarıyla uygulamalı eğitim
  • Polonya’da teknik anlamda önemli araştırma Üniversite’lerindendir.
  Hazırlık Bölümleri Süre Yıllık eğitim harç tutarı
  İngilizce Hazırlık 1 yıl 3300 Euro + 200 Euro Kayıt Ücreti
  Lehçe Hazırlık 1 yıl 2000 Euro + 200 Euro Kayıt Ücreti
  İngilizce Lisans Bölümleri
  Bilgisayar Mühendisliği 3.5 yıl 3000 Euro
  Bilgisayar ve Elektrik Mühendisliği 3.5 yıl 3000 Euro
  Makine Mühendisliği 3.5 yıl 3000 Euro
  İşletme Yönetimi 3.5 yıl 3000 Euro
  Lehçe Lisans Bölümleri
  Mimarlık 2 Yıl 4000 Euro
  İnşaat Mühendisliği 2 Yıl 4000 Euro
  Kimya 2 Yıl 4000 Euro
  Elektronik 2 Yıl 4000 Euro
  Elektrik Mühendisliği Jeoloji 2 Yıl 4000 Euro
  Çevre Mühendisliği 2 Yıl 4000 Euro
  Bilgisayar Bilimleri ve Yönetimi 2 Yıl 4000 Euro
  Makine ve Elektrik Mühendisliği 2 Yıl 4000 Euro
  Makine Mühendisliği 2 Yıl 4000 Euro
  Temel Teknoloji Sorunları 2 Yıl 4000 Euro
  Fotonik 2 Yıl 4000 Euro


  Wroclaw Teknoloji Üniversitesi 1945 yılında Polonya’da kurulmuş devlet üniversitesidir.Ana kampüs Wroclaw’dadır.12 fakültesi ve 2000’den fazla akademisyeni ile yaklaşık 35.000 öğrenciye eğitim hizmeti vermektedir.

  Üniversite’nin misyonu ; öğrencilerinin yaratıcı ve eleştiriyel kişiliklerini geliştirerek , bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip etmek ve eğitime bu gelişmeleri uygulamaktır.Bu yüzden Üniversite kendisini sürekli yenilemekte ve iyileştirmektedir.Zaten Üniversite’deki eğitim standartları Avrupa yükseköğretim alanındaki standartlarla eş değerdedir.

  Üniversite Erasmus , Erasmus Mundus , Leonardo da Vinci  gibi öğrenci değişim programlarını uygulayarak , öğrencilerinin dünyanın önemli yerlerindeki öğretim ve araştırma grupları ile ilişki kurmasını sağlamaktadır.

  Üniversite’nin çeşitli üyelikleri de bulunmaktadır.Örneğin EUA ( Avrupa Üniversiteler Birliği ) üyeliği , TIME üyeliği , CRE üyeliği , EAIE pace ( Mühendislik Eğitimi Geliştirme Programı ) üyeliği gibi.

  Wroclaw Teknoloji Üniversitesi dünyanın en iyi donanımlı labaratuvarları ve uluslararası şirketler ile (Philips , Toyota , LG , Polonya SA , KGHM ,Kogeneracja … gibi ) işbirliği içinde olup , bu şirketlerle ortak araştırma projelerini de yürütmektedir.Öğrencilerine Polonya’nın tanınmış şirketlerinde ve uluslararası şirketlerde staj yapma olanağı sağlayarak , öğrencilerinin teorik , mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır.

  Ana kampüsün şehir merkezinden bulunması nedeniyle ,Üniversite’de sosyal yaşam oldukça hareketlidir.Üniversite’nin Teknoloji Kongre Merkezi’nin bulunması ise , Üniversite’de çeşitli bilimsel sempozyumların , konferansların yapılmasına , teknolojinin çeşitli dallarında eğitim verilmesine olanak sağlamaktadır.

  Wroclaw Teknoloji Üniversitesine lise diploması ile başvuru yapılır.YÖK tarafından denklik verilmektedir.Denklik için ise tercih edeceğiniz bölüm ile ilgili YKS ve TYT sınavında min. puanı almış olmanız yeterli olacaktır.Bu da birçok bölümde neredeyse barajı geçmiş olmanız anlamına gelmektedir.

  Detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat