fbpx

  Polonya Üniversiteleri Başvuru ve Kabul Koşulları

 • Polonya Üniversiteleri Başvuru ve Kabul Koşulları

  Polonya üniversitelerinde yabancı öğrenciler, İngilizce eğitim alırlar.İngilizce bilmeyen öğrenciler için İngilizce hazırlık programları vardır.İngilizce hazırlık programını başarıyla tamamlayan öğrenciler, doğrudan 1. sınıfa alınırlar.İngilizce yeterlilik belgesi sunan öğrenciler de, doğrudan 1. sınıfa alınmaktadır.

  Polonya’daki üniversitelere başvuru yaparken lise diploması yeterli olmaktadır.

  YÖK denkliği için ise; Polonya’da okumak istediğiniz bölümü, Türkiye’de min. puanla kazanmış öğrenciden daha yüksek puan almış olmanız gerekir ki , bu da neredeyse tüm bölümlerde barajı geçmiş olmanız anlamına gelmektedir.

  Üniversite başvurularında lise diplomasının yanı sıra pasaport , kimlik bilgileri , yeterliliğinizle ilgili cv gibi evraklar titizlikle Edulife aracılığı ile toparlanıp üniversiteye gönderilmektedir.Üniversite ise yeterliliğiniz ve kontenjan durumuna göre ‘’üniversite kabul belgesi’’göndermektedir.Günümüzde birçok ülkeden öğrenci alan Polonya üniversitelerine, erken başvuru yapmakta fayda var.

  Polonya’da eğitim, eylül ayında başlamaktadır. Şubat ayında, yani ikinci yarı dönemde de kayıt alan bazı üniversiteler vardır.Akademik tarihler hakkında, danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Üniversite kontenjanları , okul kabul süreci ve vize sürecini de dikkate alarak erken kayıt için Edulife ile iletişime  geçebilirsiniz.Kayıt aşamasına giden bu süreçte  güncel , doğru ve güvenilir bilgiyi Edulife size ‘’yurtdışı eğitim danışmanlık hizmeti’’adı altında  sunacaktır.

WhatsApp chat