fbpx

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi

 • mac - bute

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi

  • İngilizce master programları
  • Teknoloji dalında dünyanın en eski enstitülerinden kabul edilen
  • Avrupa’da ilk enstitü-üniversite seviyesinde mühendisler yetiştirmiş
  • 50 farklı ülkeden yabancı öğrencisi olan
  • Birçok sanayi sektörü ile işbirliği içinde olan ve yılda 2 kez iş fuarı düzenleyen
  • Ekonomik programları ile uluslararası üniversiteler sıralamasında üst sıralara yerleşmeyi başarmış Macaristan’ın en iyi teknik üniversitesidir.

   

  Master Bölümleri Sömestr Yıllık eğitim harç tutarı
  Mimarlık (Architecture) 4 7000 Euro
  İnşaat Mühendisliği (Civil Engineering) 4 7600 Euro
  Elektrik Mühendisliği ve Bilişim (Electrical Engineering and Informatics) 4 7000 Euro
  Makine Mühendisliği (Mechanical Engineering) 4 7000 Euro
  Kimya Teknolojileri ve Biyoteknoloji (Chemical Technology and Biotechnology) 4 7000 Euro

   

  Macaristan’ın en köklü yükseköğretim kurumlarından biri olan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ( BUTE ) 1782 yılında kurulmuş olup ; 8 fakülte , 1100 öğretim üyesi ve 24.000 öğrencisi ile eğitim faaliyetlerini yürütmektedir. Uluslararası prestijli üniversiteler sıralamasında BUTE , Avrupa’daki üniversiteler arasında en üst sıralara yerleşmeyi başarmıştır.BUTE aynı zamanda İngilizce lisans ve master programları ile 50 farklı ülkeden yabancı öğrenciye de eğitim vermektedir.Master bölümlerine başvuru için lisans diploması yeterlidir.

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi bilgi merkezleri , mesleki eğitim fonksiyonlarına sahip organizasyonlarla ve sanayi sektörü ile işbirliği içinde olup , yüksek uzmanlığa sahip araştırma ve geliştirme programlarını uygulamaktadır.Üniversite bünyesinde Makine Fakültesi , Biyomekanik İşbirliği Araştırma Merkezi ile AUDI Hungaria Kooperatif Araştırma Merkezi  ile işbirliği içindedir.Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nde elde edilen beceri ve alınan dereceler ,iş piyasasında değerli bir pasaporttur.BUTE yurtdışında üniversite eğitimi için mükemmel bir seçenektir.

  Çeşitli spor aktiviteleri ile Üniversite 2008 yılında, dünya üniversitelerarası oyunlarına ev sahipliği yapmıştır.Üniversite’nin futbol ve  atletizim kulübü bulunmaktadır.

  Yaşam maliyeti olarak; Budapeşte,en ekonomik sayılacak bir Avrupa ülkesi şehirlerindendir.Ortalama aylık konaklama bedeli, seçeceğiniz konaklama türüne bağlı olarak 200 ile 350 Euro aralığında değişmekte olup , aylık gıda ve ulaşım bedeli olarak da ortalama 300 Euro yeterli olmaktadır.

  Eğitim ; güz dönemi eylül ayında , bahar dönemi de şubat ayında başlamaktadır.Okul kayıt dönemleri ve vize işlemleri ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Ad Soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-posta (gerekli)

Mesajınız

WhatsApp chat