fbpx

  Wroclaw Tıp Üniversitesi

 • pol - wroclaw tıp üni

  Wroclaw Tıp Üniversitesi

  • Polonya’nın en eski ve en büyük tıp fakültesi
  • Birçok bilimsel çalışma ve Nobel Ödüllü bilimadamları
  • 40 farklı ülkedeki seçkin üniversiteler ile anlaşma
  • İngilizce lisans programı
  Lisans Bölümleri Süre Yıllık eğitim harç tutarı
  Tıp 6 yıl İlk yıl 11.700 Euro – Sonra ki yıllar 11.500 Euro
  Diş Hekimliği 5 yıl İlk yıl 12.700 Euro – Sonra ki yıllar 12.500 Euro

   

  Polonya’nın en eski ve en büyük tıp fakültesi olan Wroclaw Tıp Fakültesi , 1945 yılında kurulmuştur.Okulun geçmişi 13. y.y kadar dayanmaktadır.Zengin tıbbi geleneğe sahip Wroclaw şehrinde , ilk hastane 13. y.y’da kurulmuş , ilk tıp eğitimi de Collegium Mediko ile 1745’te verilmeye başlanmıştır.Collegium Mediko ile bugünkü Wroclaw Tıp Fakültesi’nin temelleri atılmaya başlanmıştır.

  Okulda birçok bilimadamları yaptıkları bilimsel çalışmalarla ödüller almış , önemli bilimsel araştırmalara öncülük etmiştir.Örneğin Alzheimer hastalığının bulucusu Alois Alzheimer ; modern bakteriyolojinin yaratıcısı 1905 yılı Nobel Ödüllü bilimadamı Robert Koch ; kemoterapi dalında 1908 yılı Nobel Ödüllü bilimadamı Paul Erlich , bu okulda çalışmış önemli bilim adamlarından bazılarıdır.Yine 1966 yılında canlıdan ilk böbrek naklini gerçekleştiren bilimadamı Wiktor Bross’da bu okulda çalışmıştır.

  Wroclaw Tıp Okulu ; 5 fakültesi ve 900 seçkin akademisyeniyle yaklaşık 6000 öğrenciye tıp alanında eğitim hizmeti vermektedir.

  Başvuru ve detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat