fbpx

  Krakov Ekonomi Üniversitesi

 • pol - krakow ekonomi üni

  Krakov Ekonomi Üniversitesi – Krakow University of Economics

  • İngilizce master programları ile
  • Avrupa’nın en büyük ekonomi bilim arşivlerine sahip
  • Polonya’nın en iyi ekonomi Üniversite’sidir.
  Master Bölümleri Süre Yıllık eğitim harç tutarı
  Uluslararası İşletme 2 yıl 4000 Euro
  Kurumsal Finansman ve Muhasebe 2 yıl 4000 Euro

   

  Krakov şehri ; Polonya’nın en eski ve büyük üç şehrinden biridir.Nufüsu yaklaşık 1.5 milyondur.Tarihi şehir , Vistül Irmağı’nın Wavel Tepesi’nin ayağında Küçük Polonya’nın ( Malopolska ) güneyinde kalmaktadır.Polonya Voyvodası’nın  da 1999’dan beri başkentidir.Eskiden Krakov Voyvodası’nın başkentiydi.

  Krakov , geleneksel olarak ülkenin bilim , kültür ve sanat merkezi olmuştur.Yılda 7 milyon turisti ağırlamaktadır.Dünya’nın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Sukiennice ( Kumaş pazarı ) , bu kentte yer almaktadır.2000 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiştir.

  Krakov Ekonomi Üniversitesi Polonya’nın en büyük ekonomik bilimler üniversitesidir.1925’te kurulmuştur.Üniversite’nin misyonu ; olayların nedenlerini ve değerlerini öğrenmek , evrensel eğitim sağlamak , metodolojik ve teorik yöntemlerle öğrencilerine mesleki ve teorik bilgi kazandırmaktır.

  Krakov Ekonomi Üniversitesi bu misyondan hareketle ; bilgi toplumu olmanın ve küreselleşmenin gerektirdiği yaklaşımla , sürekli kendini yenilemekte ve iyileştirmektedir.

  69.000 m2 bir alanda , uluslararası işletme , kurumsal finansman ve muhasebe gibi bilim dallarında eğitim vermektedir.4 fakültesi ve yaklaşık 23.000 öğrencisi bulunmaktadır.Lisans ve master eğitimde yabancı üniversiteler ile işbirliği içindedir.Aynı zamanda Krakov Ekonomi Üniversitesi’nin çeşitli uluslararası örgüt üyeliği de bulunmaktadır.Örneğin , Avrupa Üniversiteler Birliği Üyeliği ; Uluslararası İşletme ve Ekonomi Okulları üyeliği gibi.Yurtdışı üniversite eğitimi için en kaliteli tercihlerden biridir.

  Üniversite binaları şehrin merkezinde yer almaktadır.Bu binaların bir kısmı modern , bir kısmı da 19. y.y.’dan kalma tarihi binalardır.

  Sosyal aktiviteler açısından çok dinamik bir üniversitedir.Kapalı yüzme havuzu , fitness salonu , geniş konferans salonları , tam kapasiteli spor salonları , modern derslikler , kütüphaneler , bilgisayar odaları ve özel labaratuvarlar mevcuttur.

  Mezun olan öğrenci , ekonomi alanında geniş bir bakış açısına sahiptir.

  Yüksek lisans bölümlerine başvuru için üniversite diploması ve ingilizce yeterlilik belgesi ( ielts , toefl gibi..) gerekmektedir Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Ad Soyad (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-posta (gerekli)

Mesajınız

WhatsApp chat