fbpx

  Budapeşte Film Akademisi (BFA)

 • Budapeşte Film Akademisi (BFA) , Eötvös Loránd Universitesi (ELTE) ile bir araya gelerek günümüzün sürekli gelişerek değişen film endüstrisinin taleplerini karşılayabilecek nitelikte öğrenciler yetiştirmek için yeni, dinamik ve uluslar arası bir film akademisi kurmuşlardır.

  Budapeşte Film Akademisi (BFA)

  – Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de film okulu

  BFA

  – İngilizce eğitim

  – Macaristan’ın en köklü üniversitesi Eötvös Lorand Üniversitesi ile ortak çalışma ve Eötvös Lorand Üniversitesi sayesinde tüm Avrupa ile uyumlu akreditasyon

  – Asya Film ve Televizyon Akademisi ortaklığı ile Bollywood sinemasını tanıma fırsatı

  – Film yapımcılığı ödülleri almış eğitmen kadro ve birçok ünlü ismin katıldığı eğitim seminerleri

  Budapeşte Film Akademisi (BFA) Dersleri ve Ücretleri

  Ön kayıt ücreti 100 Euro
  Eğitim ücreti 5490 Euro ( Tüm dersleri alanlar için indirimli ücret )
  Eğitim 3 yıl sürer
  Akreditasyon almak isteyenler için (ECTS kredili) ücreti 6863 Euro
  İngilizce hazırlık eğitimini Eötvös Lorand Üniversitesinde almak isteyenler için ilk yıl hazırlık eğitim ücreti 2980 Euro
  Dersler
  Screenwriting / Senaristlik / 1188 Euro
  Directing / Yönetmenlik / 1198 Euro
  Cinematography / Sinematografi (Sinema Çekim Sanatı) / 1188 Euro
  Creative Producing-Line Producing / Yapımcılık / 1066 Euro
  Editor-Sound Engineer / Editör – ses mühendisliği / 1066 Euro
  Analysis of Film Language from the Filmmaker’s Point of View / Film analizi / 698 Euro

  Budapeşte Film Akademisi film yapımına yalnızca bir sanat dalı olarak değil, aynı zamanda global bir iş alanı olarak da yaklaşır. Öğrencilerine film endüstrisinde başarılı bir kariyer yapabilecekleri şekilde eğitim verir. Budapeşte Film Akademisi’nin birlikte çalıştığı film yapımı kurumları Sparks ve Studio4’tür. Post Production için Focus Fox Studio, Sysplex, Hungarian Filmlab ve Cinemix ile partnerdir. Korda Studios ile ortaklık yapar ve bu büyük, modern stüdyoyu kullanır.

  Budapeşte Film Akademisi aynı zamanda Asya Film ve Televizyon Akademisi ile de ortak çalışmaktadır.Böylece öğrencilerin Bollywood sinemasını tanıma fırsatı yakalayacak olmaları da ayrıca bir artıdır.

  Budapeşte Film Akademisi lisans eğitimi 3 yıl sürer. Eğitim dili İngilizcedir.İngilizce bilmeyen öğrenciler için Eötvös Lorand üniversitesinde hazırlık olanağı vardır. İngilizce bilen öğrenciler İngilizce yeterlilik belgeleri ile hazırlık okumadan 1. Sınıftan eğitime başlayabilirler.

  Budapeşte Film Akademisi Avrupa da ki akreditasyonunu da Eötvös Lorand Üniversitesi ile sağlamaktadır.Böylelikle aldığınız diploma Avrupa da tanınmaktadır. ECTS (European Credit Transfer System) kredisi olanağıyla eğitime Türkiye ve Avrupa üniversitelerinde devam etme şansı vermektedir.

  Film yapımcılığı ödülleri almış eğitmen kadro sayesinde Budapeşte film akademisi öğrencileri seçtikleri alana hazır hale getirirken aynı zamanda kişisel yeteneklerini de geliştirmeye odaklıdır. Öğrencilerini film yapımı sanatını yeniden keşfetmeye ve kendi görüşlerini oluşturmaya teşvik eder; değişen dünya ve yeni teknolojilere  ayak uydurmalarına, ilerlemelerine destek olur.Ayrıca öğrenciler dünyaca ünlü isim yapmış sinemacıların ; Oliver Stone, Alan Parker, Joe Eszterhas, Nimród Antal, Laurie Hutzler gibi…Master Class seminerlerine katılım imkânı buluyor.

  Genç sinemacılar , sinema sektöründe kendisini geliştirmek isteyenler, Avrupa’nın en güzel başkentlerinden biri olan Budapeşte’de Edulife Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı farkıyla senaryo, yönetmenlik, sinematografi, yapımcılık, sinemacı bakış açısıyla film analizleri, kamera-ışık, ses kayıt teknikleri ve kurgu gibi dersleri alabilme fırsatı yakalayacak.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilere üniversite tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

  Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden Edulife Eğitim Uzmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat