fbpx

 • Yurtdışında Eğitim İçin 5 Neden

  • 24 Haziran 2019
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • budapeşte Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi debrecen Üniversitesi dil dil okulu eğitim ese malta finans eğitimi hazırlık IBS International Business School ingilizce İngilizce Dil Okulları işletme eğitimi Lazarski Üniversitesi macaristan macaristanda eğitim macaristanda üniversite eğitimi malta malta dil okulları maltada dil okulu maltada yabancı dil maltada yabancı dil öğrenme mühendislik mühendislik eğitimi polonyada eğitim polonyada yurtdışı eğitimi ukraynada üniversite ukraynada üniversite eğitimi yurtdışı yurtdışı eğitim danışmanlığı yurtdışı eğitimi yurtdışı üniversite yurtdışı üniversite eğitimi yurtdışında dil eğitimi

   

   

  Yurtdışında eğitim almayı düşünüyor ancak bunun zamana ve harcadığınız paraya değip değmeyeceği konusunda endişe mi duyuyorsunuz?

  Yurtdışında eğitim almayı düşünüyor ancak bunun zamana ve harcadığınız paraya değip değmeyeceği konusunda endişe mi duyuyorsunuz? Eğer daha önce yurtdışında eğitim görmüş herhangi birine sorarsanız, size söyleyeceği bunun hayatını tamamen değiştiren bir deneyim olduğu ve bugüne kadar yaptığı en iyi şeylerden biri olduğudur. Büyük ihtimalle, eğitim için bir süre yurtdışında yaşamanın size ne gibi kazançlar sağlayacağından emin değilsiniz. İşte size yurtdışında eğitim almak için 5 farklı neden:

  1. Yurtdışında eğitim, yabancı dil öğrenmek için en iyi yollardan biridir: Yurtdışında eğitim almak yabancı dil öğrenimi için en iyi ve etkili yollardan birisi olarak sayılabilir. Etrafınızda günlük yaşantılarında öğrenmek istediğiniz dili konuşan birçok insan bulunur. Bu şartlar altında dil öğrenimi daha kolay ve hızlı gelişebilir.
  2. Yurtdışında eğitim almak farklı ülkelere seyahat etme olanağı sunar: Hafta sonları ve okul tatillerinde kaldığınız ülkeyi veya çevredeki yerleşim yerlerini keşfedebilirsiniz. Böylelikle yeni yerler görmüş, yeni insanlar, yeni kültürler tanımış ve vizyonunuzu genişletmiş olursunuz.
  3. Yurtdışında bir üniversiteden mezun olmak, iş ararken sizi bir adım öne geçirir: Birçok şirket, işe alımlarında yurtdışında eğitim almış kişileri tercih etmektedir. Bunun en önemli sebebi; tabii ki yabancı dil konusundaki yetkinliğinizdir. Fakat bunun yanı sıra yurtdışında edindiğiniz yaşam deneyimleri de şirketler için önem taşır. Yurtdışında yaşadığınız sürece geliştireceğiniz; yeni ortamlara, yeni insanlara kolay adapte olma özelliğiniz, problem çözmeye yönelik sonuç odaklı bakış açınız, bağımsız ve açık görüşlü tavrınız sizi diğer adayların önüne geçirecek özellikler olacaktır.
  4. Yurtdışı eğitim deneyimi sizi olgunlaştırır ve özgüveninizi arttırır: Yurtdışında yaşamanın size kazandıracağı önemli avantajlardan biri de ailenizden, arkadaşlarınızdan uzakta, kendi başınıza bir yaşam kurma ve bu yaşamı sürdürme deneyimidir. Zorlukları olmayacak mı, tabii ki olacaktır; fakat size kazandıracağı artıların daha fazla olacağı kesin. Günler geçtikçe olgunlaştığınızı, yapabildiklerinizi gördükçe kendinizi daha özgüvenli hissettiğinizi göreceksiniz.
  5. Yurtdışında eğitim almak bakış açınızı geliştirir: Yurtdışında eğitim süresi içerisinde karşılaşacağınız farklı kültürler, farklı yaşam tarzları, gelenekler, yeni insanlar, değişik fikirler bir süre sonra size farklı bir bakış açısı kazandıracaktır. Sorunların tek bir çözümü olmadığını, farklı gibi görünen pek çok şeyin aslında eşit olduğunu anlayacak, dünyaya daha açık gözler ve daha açık bir düşünce yapısı ile bakmaya ve hayatı bu şekilde değerlendirmeye başlayacaksınız.
  Tüm bunların yanı sıra, yurtdışında yaşama deneyimi sırasında edineceğiniz ve yıllarca, hatta belki torunlarınıza bile, anlatabileceğiniz anılar biriktireceksiniz. Dünyanın farklı yerlerinden birçok insanla tanışacak ve güzel dostluklar kuracaksınız. Daha da önemlisi kendinizi keşfedecek, daha yakından tanıyacak ve hayata daha sağlam adımlarla devam ediyor olacaksınız.

No comments found

LEAVE COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WhatsApp chat