fbpx

 • Mimarlık ve Mühendislik Eğitimi’ne Yönelik Ukrayna ‘Odessa Üniversitesi’ne Kayıtlar Sürmektedir!

  • 14 Eylül 2018
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • Odessa Üniversiteleri ukrayna ukraynada eğitim ukraynada hukuk eğitimi ukraynada mimarlık eğitimi ukraynada mühendislik eğitimi ukraynada okumak ukraynada üniversite ukraynada üniversite eğitimi ukraynada üniversite fiyatları ukraynada üniversite ücretleri yurtdışında üniversite eğitimi

  Mimarlık ve Mühendislik Eğitimi’ne Yönelik Ukrayna ‘Odessa Üniversitesi’ne Kayıtlar Sürmektedir!

  Odessa üniversiteleri, Avrupa Birliği üniversiteleri tarafından denk kabul edilerek YÖK tarafından da tanınmaktadır. Ukrayna’da üniversite eğitimi kaliteli ve AB Standartlarında olduğundan Odessa ismi tercihlerde hep ön planda yer almaktadır.

  Ukrayna’da üniversite başvurularında sadece lise diploması yeterlidir. Yabancı dili yetersiz seviyede olan öğrenciler için hazırlık eğitimi sonrası istenilen bölüme başvurulmaktadır. Üniversitede başta Mühendislik ve Mimarlık olmak üzere Tıp, Diş hekimliği, Kaptanlık, Gemi, İnşaat-Elektrik-Makine –Bilgisayar mühendislikleri, Ekonomi, İşletme, Hukuk, Psikoloji bölümlerinde eğitimler yer almaktadır.

  Odessa’da eğitim, konaklama ve sosyal gider harcamaları ülkemizdeki ailelerin rahatlıkla karşılayabileceği seviyelerdedir. Birçok bölge ile kıyaslama yapıldığında Odessa, Türkiye’den bile oldukça ekonomiktir. Ukrayna üniversitelerinde okul harcı ve yurt dahil toplam yıllık ortalama maliyet 2000 – 3500 dolar aralığındadır.

  Üniversite Detaylı Bilgisi İçin: https://www.edulife.com.tr/ukraynada-universite-egitimi/odessa-universiteleri/

  Sınırlı Sayıdaki  Ukrayna’da Üniversite Öğrenci Kontenjanı’ndan Yararlanmak İçin https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden sizde Edulife eğitim uzmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat