fbpx

 • Ukrayna’da Tıp Eğitimi’ne Yönelik ‘Kiev Tıp Üniversitesi’ Kayıtları Devam Ediyor!

  • 10 Eylül 2018
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi ukraynada diş hekimliği eğitimi ukraynada eğitim ukraynada psikiyatrist eğitimi ukraynada tıp eğitimi ukraynada tıp eğitimi almak ukraynada üniversite ukraynada üniversite eğitimi yök denkliği

  Ukrayna’da Tıp Eğitimi’ne Yönelik ‘Kiev Tıp Üniversitesi’ Kayıtları Devam Ediyor!

  Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi, Ukrayna Kiev’de yer alan 201o’da kurulmuş olan özel bir üniversitedir. Üniversitede alanında uzman 1200 civarında eğitim görevlisi çalışmakta ve 56 farklı ülkeden 1300’ün üzerinde de yabancı öğrenci eğitim görmektedir. Üniversitede tıp dallarının neredeyse tamamında kaliteli bir eğitim verilmektedir.

  Ukraynada üniversite eğitimi denilince akla gelen ilk isim olan Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi’nde öğrencilere Diş Hekimliği, Psikiyatrist, Medikal Psikoloji, Kozmetik Teknolojileri, Halk Sağlığı, Sağlık Öğretmenliği, Patoloji, Anesteziyoloji, Radyoloji, Diş Teknisyenliği, Fizik Tedavi ve Spor Hekimliği gibi tıp dallarında eğitimler verilmektedir. Öğrenciler seçerek eğitim görecekleri tıp branşlarında hem ideallerine kavuşmuş hem de iyi bir eğitim görmüş olacaklardır.

  Ukrayna’da üniversite eğitiminde tıp denilince akla gelen ilk isimlerden olan Kiev Ulusal Tıp Üniversitesi’ne başvurularda sınav zorunluluğu aranmamaktadır. Sadece lise diploması ile başvuru yapmak yeterlidir. Üniversite Türkiye ( YÖK ) tarafından tanınmakta olunup denklik için ise 40 ve üzeri puan almış olmak yeterlidir.

  Sizde Sınırlı Sayıda Kalan Ukrayna’da Üniversite Öğrenci Kayıt Kontenjanı’ndan  Yararlanmak İçin https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden ‘Edulife Eğitim Uzmanımız’ ile iletişime geçebilirsiniz.

No comments found

LEAVE COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WhatsApp chat