fbpx

 • 2018 Yılı YKS Tercih Sonuçları Açıklandı! Yurtdışı Eğitime Yönelik Kayıtlarda Tüm Hızıyla Sürüyor…

  • 31 Ağustos 2018
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • 2018 yks sonuçları başvuru tarihleri başvuru ve kabul şartları macaristan macaristan üniversite bölümleri macaristan üniversiteleri macaristanda eğitim macaristanda üniversite neden polonada eğitim polonya eğitim polonya eğitim sistemi polonya üniversite polonya üniversiteleri polonyada eğitim polonyada erasmus polonyada iş polonyada okumak polonyada üniversite polonyada üniversite fiyatları polonyada üniversite okumak için polonyada üniversite okuyan türkler ukraynada eğitim ukraynada üniversite üniversite sınav sonuçları üniversite ücretleri YKS Tercih Sonuçları YÖK

  (Yükseköğretim Kurumu Sınavı) tercih sonuçları, 31 Ağustos’ta gece saatlerinde ÖSYM giriş sayfasında yayınlandığı duyuruldu.

  31 Temmuz 2018 tarihinde sınav sonuçları açıklandıktan bir hafta sonra tercih başvuruları da başladı. Başvurular 14 Ağustos 2018 tarihinde son buldu. Tercih başvurularının sona ermesinden 15 gün sonra kurum resmi açıklamayı yaptı, heyecanla beklenen tercih sonuçlarını açıkladı.

  Tercihlerin açıklanmasından sonra kayıt işlemleri başlarken 2018 yılında üniversiteler ne zaman açılacak, sorusunu soranlar için YÖK’ten gelen açıklamaya göre resmi açılış tarihi 24 Eylül 2018. Fakat üniversiteler bir hafta önceden veya bir hafta sonrasından eğitim-öğretim dönemini başlayabilmektedirler…

  ÖSYM YERLEŞTİRME SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ >>>

  Üniversite Kazanamadıysanız Üzülmeyin…

  AB Ülkelerinde En Hesaplı Üniversite Eğitimi İçin Şimdi Macaristan, Polonya ve Ukrayna’daki Üniversitelere Kayıt Zamanı!

  Yurtdışında üniversite eğitimin Maliyet Araştırması verilerine göre, yurt dışında eğitimin en pahalı olduğu ülke ABD olmaktadır.

  Yıllık eğitim ücreti, konaklama ve yaşam masrafları dahil edildiğinde üniversite eğitiminin yıllık 38 bin doları bulduğu ABD’yi, 34 bin dolar ile Kanada, 27 bin dolar ile İsviçre ve 25 bin 500 dolarla Avustralya takip etmektedir.

  Yapılan araştırmaya göre, ABD’de devlet üniversitelerinin yıllık ücreti 23 bin dolardan, bir öğrencinin konaklama ve yaşam masrafları ise 15 bin dolardan başlamaktadır. Kanada’da üniversite için minimum 20 bin dolar, konaklama ve yaşam masrafları için de ortalama 14 bin dolar harcanmaktadır. İsviçre’de üniversite ücretleri yıllık 7 bin dolardan, konaklama ve yaşam masrafları 20 bin dolardan başlarken, Avustralya’da ise üniversite ücretleri 12 bin dolar, konaklama ve yaşam masrafları için ise 13 bin 500 dolar olarak hesaplama yapılmıştır.

  Araştırma sonucunda; YÖK denkliğine sahip, Avrupa standartlarında en uygun koşullarda üniversite eğitimi için MacaristanPolonya ve Ukrayna ön plana çıkmaktadır. Polonya’da yıllık eğitim, konaklama ve aylık giderler dahil 8500 Euro, Macaristan’da ise yıllık eğitim, konaklama ve aylık giderler dahil bir öğrencinin maliyeti 10.000 Euro’yu bulmaktadır.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Macaristan’da, Polonya’da ve Ukrayna’da üniversite eğitimi tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  Macaristan’da Üniversite Eğitimi İçin: https://www.edulife.com.tr/macaristanda-universite-egitimi/

  Polonya’da Üniversite Eğitimi İçin : https://www.edulife.com.tr/polonyada-universite-egitimi/

  Ukrayna’da Üniversite Eğitimi İçin: https://www.edulife.com.tr/ukraynada-universite-egitimi/

  web sayfalarını ziyaret edebilir,

  Macaristan ve Polonya Üniversite Kayıtları İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden Edulife eğitim uzmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

No comments found

LEAVE COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WhatsApp chat