fbpx

 • Üniversite Adaylarının YKS Sınavı Sonuçları İçin Heyecanlı Geri Sayımı Başladı!

  • 30 Temmuz 2018
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • AB ülkesinde üniversite eğitimi macaristanda üniversite macaristanda üniversite eğitimi polonyada üniversite eğitimi ukraynada üniversite ukraynada üniversite eğitimi Üniversite adayları üniversite sınavı sonuçları üniversite tercihleri YKS Sınavı Sonuçları Yükseköğretim Kurumları Sınavı yurtdışı üniversite eğitimi

  Üniversite adayları için heyecanlı geri sayım başladı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları için tarih sorgulamaları yerini saat araştırmalarına bıraktı.

  YKS ve diğer oturumlar olan AYT, TYT sınavlarının 31 Temmuz 2018‘te açıklanması bekleniyor.

  ÖSYM tarafından 31 Temmuz tarihine işaret edilen YKS sonuçlarının saat kaçta açıklanacağına dair bir gelişme olmasa da 31 Temmuz günü mesai saatleri içerisinde açıklanacaktır.

  YKS SONUÇLARI NASIL KONTROL EDİLECEK?

  ÖSYM tarafından yurt genelinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Sınavının sonuçları, 31 Temmuz 2018 tarihinde erişime açılarak sonuçlar, ÖSYM’nin AİS ekranı üzerinden görüntülenebilecek. Sonuçların açıklanmasının ardından tercihler, 07-14 Ağustos tarihlerinde yine AİS üzerinden yapılacaktır.

  ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

  Sonuçların açıklanmasının hemen sonra tercih dönemi için süreçte başlamış olacaktır. Tercihler, 7-14 Ağustos tarihlerinde yine Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden alınacaktır. Tercih bildirim işlemi tamamladıktan sonra ‘Tercih Süresi’ içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerde değişiklik yapılabilecektir. Tercih işlemi tamamladıktan sonra ‘Tercih Süresi’ içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinin mutlaka kontrol edilmesi ve yazıcıdan tercih listesinin dökümünün alınması gerekmektedir.

  Yurtdışı Üniversite Eğitimi’nde AB Ülkesi Macaristan, Polonya ve Ukrayna Yükselen Trend!

  Kur artışlarından dolayı artık günümüzde üniversite eğitiminde farklı ülkeler tercih ediliyor. Dil eğitimi için İngiltere yerine İrlanda ve Malta, üniversite için de Kanada ve Doğu Avrupa ülkeleri daha çok talep görüyor. Üniversite eğitiminin yeni trendi AB ülkesi olan Macaristan, Polonya ve Ukrayna ise yükselen ülkeler konumunda yerini alıyor.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin yurtdışı üniversite eğitimi tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  Detaylı Bilgi ve Kayıtlar İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden Edulife Eğitim Uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

No comments found

LEAVE COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WhatsApp chat