fbpx

 • Macaristan’da Mimarlık ve Mühendislik Eğitimi İçin Doğru Tercih “Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi”

  • 3 Mayıs 2018
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi BUTE macaristanda eğitim macaristanda üniversite macaristanda üniversite eğitimi macaristanda yurtdışı eğitimi mimarlık mimarlık eğitimi mühendislik mühendislik eğitimi yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim danışmanlığı yurtdışı eğitimi yurtdışı üniversite eğitimi yurtdışında eğitim yurtdışında üniversite yurtdışında üniversite eğitimi

  Macaristan’da Mimarlık ve Mühendislik Eğitimi İçin Doğru Tercih “Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi”

  Macaristan’ın en köklü yükseköğretim kurumlarından olan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ( BUTE ) 1782’de eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Üniversite, 8 fakülte, 1100 öğretim üyesi ve 24.000 öğrencisi ile eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ( BUTE )’nde Makine Fakültesi, Biyomekanik, Araştırma
  Merkezi ve AUDI Hungaria Kooperatif Araştırma Merkezi ile işbirliği gerçekleştirmektedir.

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nde elde edilen beceri ve alınan derecelerle kişiye iş piyasasına yönelik önemli bir değer katmaktadır. BUTE yurtdışında üniversite eğitimi için mükemmel bir tercih ve fırsattır.

  Yaşam maliyeti olarak ise Macaristanda üniversite eğitimi için Budapeşte, en ekonomik sayılacak bir Avrupa ülkesi şehridir. Ortalama aylık konaklama bedeli, seçeceğiniz konaklama türüne bağlı olarak 200 ile 350 Euro aralığında olup, aylık gıda ve ulaşım bedeli için ise ortalama 300 Euro’dur.

  YÖK tarafından onay verilen dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’ne YGS ve LYS sınavlarına gerek olmadan, doğrudan lise diploması ile başvuru gerçekleştirilmektedir.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Macaristan’da Üniversite tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  ” İyi bir gelecek için Macaristan’da üniversite eğitimi sizleri bekliyor olacaktır…”

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Detaylı Bilgisi İçin: https://www.edulife.com.tr/macaristanda-universite-egitimi/budapeste-teknoloji-ve-ekonomi-universitesi/ adresini ziyaret edebilir,

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Kayıtları İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat