• Macaristan’ın Mimarlık ve Mühendislik Eğitimindeki Öncü Kurumu “Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi”

  • 27 Nisan 2018
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi BUTE macaristanda eğitim macaristanda üniversite macaristanda üniversite eğitimi macaristanda yurtdışı eğitimi mimarlık mimarlık eğitimi mühendislik mühendislik eğitimi yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim danışmanlığı yurtdışı eğitimi yurtdışı üniversite eğitimi yurtdışında eğitim yurtdışında üniversite yurtdışında üniversite eğitimi

  Macaristan’ın Mimarlık ve Mühendislik Eğitimindeki Öncü Kurumu “Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi”

  Macaristanda üniversite eğitiminde en köklü yükseköğretim kurumlarından birisi olan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ( BUTE ) 1782 yılında eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Üniversite, 8 fakülte, 1100 öğretim üyesi ve 24.000 öğrencisiyle eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Macaristanda üniversite eğitiminde akla gelen ilk isimlerinden olan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ( BUTE )’nde Makine Fakültesi, Biyomekanik, Araştırma
  Merkezi ve AUDI Hungaria Kooperatif Araştırma Merkezi ile işbirliğiyle çalışmalar yürütmektedir.

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nde elde edilen beceri ve alınan derecelerle kişi kendi için iş piyasasına yönelik önemli bir değer yaratmaktadır. BUTE yurtdışında üniversite eğitimi için mükemmel bir fırsat ve seçimdir.

  Yaşam maliyeti açısından Macaristanda üniversite okuyanlara yönelik Budapeşte, en ekonomik sayılabilinecek bir Avrupa ülkesi şehridir. Ortalama aylık konaklama bedeli, seçilen konaklama türüne bağlı olarak 200-350 Euro aralığında olup, aylık gıda ve ulaşım bedeli ise ortalama 300 Euro civarındadır.

  YÖK’ün onay verdiği dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında bulunan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’ne YGS ve LYS sınavlarına gerek olmadan, doğrudan lise diploması ile başvuru yapılmaktadır.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunar.

  ” İyi bir geleceğe sahip olmak için Macaristan’da Üniversite Eğitiminde Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi sizleri bekliyor olacaktır…”

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Detaylı Bilgisi İçin: https://www.edulife.com.tr/macaristanda-universite-egitimi/budapeste-teknoloji-ve-ekonomi-universitesi/ adresini ziyaret edebilir,

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Kayıtlarına yönelik https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden Edulife eğitim uzmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat