fbpx

 • Mimarlık ve Mühendislik Eğitimi İçin En Doğru Tercih ‘Macaristan Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’

  • 23 Nisan 2018
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • budapeşte Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi BUTE hazırlık macaristanda eğitim macaristanda üniversite macaristanda üniversite eğitimi macaristanda yurtdışı eğitimi mimarlık mimarlık eğitimi mühendislik mühendislik eğitimi yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim danışmanlığı yurtdışı eğitimi yurtdışı üniversite eğitimi yurtdışında eğitim yurtdışında üniversite yurtdışında üniversite eğitimi

  Mimarlık ve Mühendislik Eğitimi İçin En Doğru Tercih ‘Macaristan Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’

  Macaristan’da üniversite denilince en köklü yükseköğretim kurumlarının en başında yer alan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ( BUTE ) 1782’de kurulmuş olup; 8 fakülte, 1100 öğretim üyesi ve 24.000 öğrencisi ile eğitim vermektedir.

  Üniversite bünyesinde yer alan Makine Fakültesi, Biyomekanik işbirliği ile Araştırma Merkezi ve AUDI Hungaria Kooperatif Araştırma Merkezi ile çalışmalar yapılmaktadır. Budapeşte Teknoloji ve
  Ekonomi Üniversitesi’nde elde edilen beceri ve alınan dereceler, kişiye iş piyasasında önemli bir değer katmaktadır. BUTE yurtdışında üniversite eğitimine yönelik eşsiz bir seçimdir.

  Yaşam maliyeti açısından ise Macaristan Budapeşte, en ekonomik sayılan bir Avrupa ülkesi şehridir. Macaristan’da üniversite eğitimi alacak öğrencilere yönelik ortalama aylık konaklama bedeli, seçilen konaklama türüne bağlı olarak 200 – 350 Euro aralığında  olup aylık gıda ve ulaşım bedeli harcaması ise ortalaması 300 Euro civarındadır.

  YÖK’ün onay verdiği dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında bulunan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ve Macaristanda üniversitelere YGS ve LYS sınavlarına girmeden, doğrudan lise diploması ile başvurulmaktadır.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Macaristan’da Üniversite tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  ” İyi Bir Gelecek İçin Macaristan’da Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Sizleri Bekliyor Olacaktır…”

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Detaylı Bilgisi İçin: https://www.edulife.com.tr/macaristanda-universite-egitimi/budapeste-teknoloji-ve-ekonomi-universitesi/ adresini ziyaret edebilir,

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ve Macaristan’da Üniversite Kayıtları İçin https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden Edulife iletişim uzmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat