fbpx

 • Mimarlık ve Mühendislik Eğitiminde Macaristan’ın Öncü Kurumu ‘Macaristan Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’

  • 19 Nisan 2018
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • budapeşte Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi BUTE hazırlık macaristanda eğitim macaristanda üniversite macaristanda üniversite eğitimi macaristanda yurtdışı eğitimi mimarlık mimarlık eğitimi mühendislik mühendislik eğitimi yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim danışmanlığı yurtdışı eğitimi yurtdışı üniversite eğitimi yurtdışında eğitim yurtdışında üniversite yurtdışında üniversite eğitimi

  Mimarlık ve Mühendislik Eğitiminde Macaristan’ın Öncü Kurumu ‘Macaristan Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’

  Macaristan’da üniversite eğitimi denilince en köklü yükseköğretim kurumlarının başında yer alan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ( BUTE ) 1782’de kurulmuş olup; 8 fakülte, 1100 öğretim üyesi ve 24.000 öğrencisiyle eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Üniversite bünyesinde bulunan Makine Fakültesi, Biyomekanik işbirliğiyle Araştırma Merkezi ve AUDI Hungaria Kooperatif Araştırma Merkeziyle işbirliği içerisindedir. Budapeşte Teknoloji ve
  Ekonomi Üniversitesi’nde elde edilen beceri ve alınan dereceler, kişiye iş piyasasında önemli bir değer yaratmaktadır. BUTE yurtdışında üniversite eğitimine yönelik eşsiz bir seçimdir.

  Yaşam maliyeti açısından Macaristan Budapeşte, en ekonomik sayılan bir Avrupa ülkesi şehridir. Ortalama aylık konaklama bedeli seçilen konaklama türüne bağlı olarak 200 – 350 Euro aralığında olup aylık gıda ve ulaşım bedeli harcaması ortalaması ise 300 Euro olmaktadır.

  YÖK’ün onay verdiği dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında bulunan Macaristanda üniversite eğitiminin öncüsü Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’ne YGS ve LYS sınavlarına girilmeden, doğrudan lise diploması ile başvurulmaktadır.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunar.

  ” İyi Bir Gelecek İçin Macaristan’da Üniversite Eğitimi Sizleri Bekliyor Olacaktır…”

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Detaylı Bilgisi İçin: https://www.edulife.com.tr/macaristanda-universite-egitimi/budapeste-teknoloji-ve-ekonomi-universitesi/ adresini ziyaret edebilir,

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Kayıtlarına yönelik https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden sizde Edulife eğitim uzmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

   

WhatsApp chat