fbpx

 • Neden Macaristan’da Üniversite Eğitimini Tercih Etmeliyim?

  • 15 Nisan 2018
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • macaristanda eğitim macaristanda üniversite macaristanda üniversite eğitimi macaristanda yurtdışı eğitimi yurtdışı eğitimi

  Neden Macaristan’da Üniversite Eğitimini Tercih Etmeliyim?

  Macaristan’ın Avrupa’ya dönük bir yapısının ve eğitim sisteminin Avrupa ile eşdeğerliği, eğitim kalitesinin yüksekliği ve yaşam maliyetinin ucuz olması Macaristan’da üniversite eğitimini cazip hale getirmektedir. Ülkemizdeki özel üniversite fiyatlarıyla kıyaslandığında özellikle Macaristan’da üniversite eğitimi ile öğrenciler kendileri için bir fark yaratmış olacaklardır.

  Macaristan’daki üniversiteler Nobel Ödüllü profesörler, dallarında uzman akademisyenler ile çalışmaktadır. Macaristan’da üniversite eğitimi ile öğrenciler dünyadaki önemli üniversiteleriyle öğrenci değişim programı çerçevesinde işbirliği içinde olunan ve uluslararası şirketlerle de ortak projeler vasıtasıyla biraraya gelen üniversitelerde eğitim alma fırsatını yakalayacaklardır.

  Ayrıca Macaristan’da Üniversite Eğitimi İle;

  – 2004 yılında Avrupa Birliği’ne üye olan ülkede üniversite eğitimi alabilmek için sınav şartı bulunmamaktadır. Ayrıca AB’ye üye olduğu için de Macaristan’da herhangi bir üniversiteden alacağınız diplomaların YÖK denkliği hakkı bulunmaktadır.

  – Macaristan üniversiteleri aynı zamanda Avrupa Birliği Üniversite diploması da vermektedir. Bu size herhangi bir Avrupa ülkesinde geçerli olan bir diploma imkanı sunulması anlamına gelmektedir. Yani hem Avrupa’da hem de Türkiye’de geçerli bir diplomaya sahip olmuş olacaksınız.

  – Macaristan’da çoğu bölümde İngilizce eğitim verildiğinden yabancı dilinizi anadil seviyesinde geliştirme fırsatını yakalayabilirsiniz.

  – Birçok Avrupa ülkesinden gelen öğrencilere üniversite kapılarını açık tutan Macaristan’da alacağınız eğitim sonrasında farklı kültürlerle biraraya gelerek tanışma ve kaynaşma fırsatınız da olacaktır.

  – Özellikle tıbbi bölümlerde Macaristan üniversiteleri oldukça ekonomik ve kaliteli eğitim vermektedirler. Bu bölümlerde okumak isteyen öğrenciler için bu kaçırılmayacak bir fırsattır.

  – Macaristan’da okuyabilmek için almış olacağınız Schengen vizesi sayesinde tüm Avrupa Ülkelerine rahatlıkla giriş ve çıkış yapabilecek, Avrupa vatandaşı gibi yaşama fırsatı bulabileceksiniz.

  – Özgeçmişinize ekleyeceğiniz Avrupa deneyimleriniz sizin için bir fark yaratacaktır.

  Macaristan’da Üniversite Eğitimi Binlerce Öğrencinin Tercihi!

  – Her yıl ülkede ortalama 10.000 yabancı öğrencinin eğitim aldığı Macaristan Avrupa’nın en çok tercih edilen 6. ülkesi konumundadır.

  – Macar üniversiteleri tarafından verilen diplomalar dünyada oldukça fazla itibarı bulunmaktadır.

  – Üniversite ve kolej eğitiminden oluşan ikili bir sistem uygulanan ülkede Bazı kolejler üniversitelerle bağlantılı olup ” College Faculties ” olarak adlandırılmaktadırlar.

  – Macaristan’da bir üniversite tarafından kolej düzeyinde eğitim programları düzenlenebilmekte; ayrıca kolej programları da lisans diploması da verebilmektedir.

  – Macaristan Avrupa Yükseköğretim kriterlerini oluşturmak amacı ile 1999 yılında Bologna Süreci’ne katılmıştır.

  Macaristan’da Üniversite Eğitimi İçin Edulife Eğitim Uzmanımızdan Tavsiye Üniversiteler

  IBS International Business School | Bilgi İçin TIKLAYINIZ >>>

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi | Bilgi İçin TIKLAYINIZ >>>

  Budapeşte Metropolitan Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ( MET ) | Bilgi İçin TIKLAYINIZ >>>

  Peç ( Pecs ) Üniversitesi | Bilgi İçin TIKLAYINIZ >>>

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Macaristan’da üniversite eğitimi tercihlerinde, ücretsizyurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. İyi bir geleceğe sahip olmak için Macaristan’da üniversite eğitimi sizleri bekliyor olacaktır.

  Macaristan’da Üniversite Kayıtları İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat