fbpx

 • Macaristan’da Mimarlık ve Mühendislik Eğitimi’nin Adresi ‘Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’

  • 8 Nisan 2018
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • budapeşte Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi BUTE hazırlık macaristanda eğitim macaristanda üniversite macaristanda üniversite eğitimi macaristanda yurtdışı eğitimi mimarlık mimarlık eğitimi mühendislik mühendislik eğitimi yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim danışmanlığı yurtdışı eğitimi yurtdışı üniversite eğitimi yurtdışında eğitim yurtdışında üniversite yurtdışında üniversite eğitimi

  Macaristan’da Mimarlık ve Mühendislik Eğitimi’nin Adresi ‘Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’

  Macaristan’da üniversite eğitimi denilince akla gelen en köklü yükseköğretim kurumlarından olan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ( BUTE ) 1782’de kurulmuş olup; 8 fakülte, 1100 öğretim üyesi ve 24.000 öğrencisiyle eğitim vermektedir.

  Macaristan’da üniversite eğitiminin öncü kurumu Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nde elde edilen beceri ve alınan dereceler, kişiye iş piyasasında önemli bir değer katmaktadır. BUTE yurtdışında üniversite eğitimine yönelik eşsiz bir fırsattır.

  Yaşam maliyeti olarak ise Macaristan Budapeşte, en ekonomik sayılan bir Avrupa ülkesi şehri konumunda yer almaktadır. Ortalama aylık konaklama bedeli, seçilen konaklama türüne bağlı olarak 200 ile 350 Euro aralığında değişmekte olup aylık gıda ve ulaşım bedeli harcaması ise ortalaması 300 Euro civarındadır.

  YÖK’ün onay verdiği dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında bulunan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’ne YGS ve LYS sınavlarına girmeden, doğrudan lise diploması ile başvurulmaktadır.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi tercihlerinde, ücretsiz Macaristanda üniversite eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  ” İyi Bir Gelecek İçin Macaristan’da Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Eğitim İçin Sizleri Bekliyor Olacaktır…”

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Detaylı Bilgisi İçin: https://www.edulife.com.tr/macaristanda-universite-egitimi/budapeste-teknoloji-ve-ekonomi-universitesi/ adresini ziyaret edebilir,

  Macaristan’da Üniversitesi Kayıtları İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden sizde Edulife Eğitim Uzmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat