fbpx

 • Macaristan’ın Öncü Kurumu ‘Macaristan Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nde Mimarlık ve Mühendislik Eğitimi Fırsatı!

  • 30 Mart 2018
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • budapeşte Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi BUTE hazırlık macaristanda eğitim macaristanda üniversite macaristanda üniversite eğitimi macaristanda yurtdışı eğitimi mimarlık mimarlık eğitimi mühendislik mühendislik eğitimi yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim danışmanlığı yurtdışı eğitimi yurtdışı üniversite eğitimi yurtdışında eğitim yurtdışında üniversite yurtdışında üniversite eğitimi

  Macaristan’ın Öncü Kurumu ‘Macaristan Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nde Mimarlık ve Mühendislik Eğitimi Fırsatı!

  Macaristan’da üniversite eğitimi denilince en köklü yükseköğretim kurumlarının başında yer alan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ( BUTE ) 1782 yılında kurulmuş olup; 8 fakülte, 1100 öğretim üyesi ve 24.000 öğrencisiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Yaşam maliyeti açısından Macaristan Budapeşte, en ekonomik sayılan bir Avrupa ülkesi şehridir. Ortalama aylık konaklama bedeli seçilen konaklama türüne bağlı olarak 200 – 350 Euro aralığında olup aylık gıda ve ulaşım bedeli harcaması ortalaması ise 300 Euro’dur.

  Üniversite bünyesinde yer alan Makine Fakültesi, Biyomekanik işbirliğiyle Araştırma Merkezi ve AUDI Hungaria Kooperatif Araştırma Merkeziyle işbirliği içerisinde çalışmalar gerçekleştirmektedir. Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nde elde edilen beceri ve alınan dereceler, kişiye iş piyasasında önemli bir değer sağlar. BUTE yurtdışında üniversite eğitimine yönelik eşsiz bir tercih fırsatıdır.

  YÖK tarafından onay verilen dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan Macaristanda üniversite eğitiminin öncüsü Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’ne YGS ve LYS sınavlarına girmeden, doğrudan lise diplomasıyla başvuru gerçekleşmektedir.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunar.

  ” İyi Bir Geleceğe Sahip Olmak İçin Macaristan’da Üniversite Eğitimi Sizleri Bekliyor Olacaktır…”

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Detaylı Bilgisi İçin: https://www.edulife.com.tr/macaristanda-universite-2/budapeste-teknoloji-ve-ekonomi-universitesi/ adresini ziyaret edebilir,

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Kayıtlarına yönelik https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden sizde Edulife eğitim uzmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat