• Macaristan’ın Mimarlık ve Mühendislik Alanındaki Öncü Kurumu “Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi”

  • 29 Mart 2018
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi BUTE macaristanda eğitim macaristanda üniversite macaristanda üniversite eğitimi macaristanda yurtdışı eğitimi mimarlık mimarlık eğitimi mühendislik mühendislik eğitimi yurtdışı eğitim yurtdışı eğitim danışmanlığı yurtdışı eğitimi yurtdışı üniversite eğitimi yurtdışında eğitim yurtdışında üniversite yurtdışında üniversite eğitimi

  Macaristan’ın Mimarlık ve Mühendislik Alanındaki Öncü Kurumu “Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi”

  Macaristan’da üniversite eğitimine yönelik en köklü yükseköğretim kurumlarından biri olan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ( BUTE ) 1782 yılında eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Üniversite, 8 fakülte, 1100 öğretim üyesi ve 24.000 öğrencisi ile eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

  Macaristanda üniversite eğitiminin öncü kurumu olan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nde sağlanan beceri ve alınan derecelerle kişiye iş piyasasına yönelik önemli bir değer yaratmaktadır. BUTE yurtdışında üniversite eğitimine yönelik mükemmel bir tercih ve de fırsattır.

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ( BUTE )’nde Makine Fakültesi, Biyomekanik, Araştırma Merkezi ve AUDI Hungaria Kooperatif Araştırma Merkeziyle işbirliği içinde çalışmalar gerçekleştirilmektedir.

  YÖK’ün onay verdiği dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’ne YGS ve LYS sınavlarına gerek olmadan, doğrudan lise diploması ile başvurulmaktadır.

  Yaşam maliyeti olarak ise Macaristan Budapeşte, en ekonomik sayılacak bir Avrupa ülkesi şehridir. Ortalama aylık konaklama bedeli, seçeceğiniz konaklama türüne bağlı olarak 200 ile 350 Euro aralığında olup, aylık gıda ve ulaşım bedeli için ise ortalaması 300 Euro civarındadır.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunar.

  ” İyi bir gelecek için Macaristan Budapeşte’de Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi sizleri bekliyor olacaktır…”

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Detaylı Bilgisi İçin: https://www.edulife.com.tr/macaristanda-universite-2/budapeste-teknoloji-ve-ekonomi-universitesi/ adresini ziyaret edebilir,

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Kayıtları İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden sizde Edulife eğitim uzmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat