• AB Ülkesi Macaristan’da Üniversite Eğitimi Almak İçin 6 Neden!

  • 14 Mart 2018
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • macaristanda eğitim macaristanda üniversite macaristanda üniversite eğitimi macaristanda üniversite eğitimi fiyatları macaristanda üniversite okumak macaristanda yurtdışı eğitimi

  AB Ülkesi Macaristan’da Üniversite Eğitimi Almak İçin 6 Neden!

  Köklü Eğitim Geçmişinin Olması

  Macaristan’da üniversite eğitimi iyi bir fırsattır. Çoğu üniversite dünyanın en eski üniversiteleri arasında yer almaktadır. 1367 yılında kurulmuş olan Pécs Üniversitesi hala faaliyetini sürdürmektedir. Óbuda Üniversitesi 1395’de, Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi, üniversite sıralaması ve yapısı ile dünyadaki en eski teknoloji enstitüsü konumunda ve yasal öncüsü İmparator Joseph II tarafından 1782’de kurulan Institutum Geometrico-Hydrotechnicum olarak kabul edilmektedir. 60’tan fazla üniversiteye sahip Macaristan’dan bugüne kadar 14 Nobel ödülünü bilim insanları almıştır.

  Eğitim Dili ve Eğitim Süresinin Kısalığı

  Macaristada üniversite eğitiminde Macarcanın yanında İngilizce ve Almanca eğitim alma imkânı bulunmaktadır.. Lisans programları genelde 3 yıl, tıp eğitimi ise 6 yıl. Tıp, diş hekimliği, eczacılık, veterinerlik programları ve mühendislik yabancı öğrencilerin en çok talep gösterdiği bölümler arasındadır.

  Eğitim Kalitesinin Yüksek Olması ve Maliyetlerinin Düşük Olması

  Macaristada üniversite eğitiminde; Mühendislik, idari ve sosyal bilimler vb. bölümler için yıllık eğitim ücretleri 3.000 ila 7.000 Euro arasında olup söz konusu tıp, diş hekimliği, eczacılık gibi bölümler ise yıllık ücretler 8.000 ile 12.000 Euro arasında değişim göstermektedir.

  Ekonomik Yaşam Maliyetleri

  Macaristan’da üniversite eğitimi alan bir öğrenci için ortalama aylık yaşam maliyeti 600 Euro civarıdır, diğer Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında bu oldukça uygun ve hesaplı bir rakamdır.

  Türkiye’ye Yakın Olması

  Macaristan İstanbul’dan uçakla sadece 2 saat uzaklıkta, uygun uçak bileti alternatifleri ile ülkesini özleyen öğrenciler için uygun bir seçenektir…

  Haftada 24 Saat Çalışma İzni

  Macaristan’da üniversite eğitimi ile öğrenci vizesi alınmakta yasal olarak haftada 24 saat çalışma iznine sahip olunmaktadır. Giderlerini karşılamak, yerel halkla kaynaşmak ve iyi bir yaşam deneyimi elde etmek adına öğrenciler için iyi bir çalışma fırsatı da mevcuttur.

  Dünya Üniversite Sıralamasına Girmiş 5 Macar Üniversitesi

  – Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi

  – Corvinus Üniversitesi

  – Debrecen Üniversitesi

  – Pecs Üniversitesi

  – Szeged Üniversitesi

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Macaristan’da üniversite eğitimi tercihlerinde, ücretsizyurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  ” İyi bir geleceğe sahip olmak için Macaristan’da üniversite eğitimi sizleri bekliyor olacaktır…”

  Macaristan Üniversitesi Detaylı Bilgisi İçin: https://www.edulife.com.tr/macaristanda-universite-egitimi/ adresini ziyaret edebilir,

  Macaristan’da Üniversite Kayıtları İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

No comments found

LEAVE COMMENT

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WhatsApp chat