fbpx

 • Ukrayna’da Mühendislik Eğitimde Akla Gelen İlk İsim ‘Harkov Politeknik Üniversitesi’

  • 29 Eylül 2017
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • Harkov Politeknik Üniversitesi ukraynada eğitim ukraynada üniversite ukraynada üniversite eğitimi ukraynada yurtdışı eğitimi

  Ukrayna’da Mühendislik Eğitimde Akla Gelen İlk İsim ‘Harkov Politeknik Üniversitesi’

  Ukrayna’da üniversite eğitiminde mühendislik denilince akla gelen ilk isim Harkov Politeknik Üniversitesi’dir. 1885’te kurulmuş olan üniversitenin 22 bin öğrencisi bulunmaktadır. Üniversite en yüksek not olan 4.üncü seviyede bir üniversite olarak akredite olmuş bir kurumdur.

  Ukrayna’da üniversite olan Kharkiv Ulusal Teknik Üniversitesi’nde YGS-LYS sınav şartı yoktur. Kharkiv Ulusal Teknik Üniversitesinde okumak için lise diplomasının olması yeterlidir. Harkov  Politeknik Üniversitesi için taban bir puan istenmemektedir. Lise ve(ya) meslek lisesi mezunları Kharkiv Polytechnic Institute bölümlerinde İngilizce veya Rusça dillerinde eğitim görmektedirler.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilere ukrayna’da üniversite tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  Sizde Sınırlı Sayıda Kalan Ukrayna’da Üniversite Öğrenci Kontenjanı’ndan Yararlanmak İçin https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden Edulife eğitim uzmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat