fbpx

 • Polonya’da Sosyal Bilimler Alanında Eğitimin Adresi “Varşova Üniversitesi”

  • 23 Şubat 2017
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • polonyada eğitim polonyada üniversite polonyada üniversite eğitimi polonyada yurtdışı eğitimi psikoloji sosyal bilimler Varşova Üniversitesi yurtdışı eğitim yurtdışında üniversite eğitimi

  Polonya’da Sosyal Bilimler Alanında Eğitimin Adresi “Varşova Üniversitesi”

  Polonya’nın en büyük üniversitelerinden birisi konumundaki Varşova Üniversitesi, 1816 yılında eğitim faaliyetlerine başlamıştır. 18 fakültesi, 60.000 öğrencisi bulunmakta olan üniversite, 6000’e kadar personeli ile hizmet sunmaktadır. Varşova Üniversitesi, psikoloji, sosyal bilimler, yönetim ve matematik, bilgisayar bilimi ve mekaniği alanlarında eğitim hizmeti vermektedir.

  Varşova Üniversitesi, Avrupa’da en iyi üniversiteler sıralamasında ilk 100’de, dünyada da ise ilk 500’de yer almaktadır.

  Sosyal bilimler alanında ülkenin en iyi üniversitesi olan Varşova Üniversitesi, birçok tanınmış siyasetçiyi de yetiştirmiştir. ( Cumhurbaşkanı Bronislaw Komorowski, Başbakan Tedausz Mazowiecki ) Yine Üniversite’nin yetiştirdiği tanınmış fizikçi Jozef Rotblat’a, Nobel Barış Ödülü 1995’de verilmiştir.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Polonya – Varşova Üniversitesi tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  Polonya – Varşova Üniversitesi Detaylı Bilgisi İçin: https://www.edulife.com.tr/polonyada-universite/varsova-universitesi/ adresini ziyaret edebilir,

  Üniversite Kayıtları İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat