fbpx

 • Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nde Mimarlık ve Mühendislik Eğitimleri Fırsatı…

  • 16 Şubat 2017
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi BUTE macaristanda eğitim macaristanda üniversite macaristanda yurtdışı eğitimi yurtdışı eğitim danışmanlığı yurtdışında eğitim

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nde Mimarlık ve Mühendislik Eğitimleri Fırsatı…

  Macaristan’ın en köklü yükseköğretim kurumlarından biri konumundaki Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ( BUTE ) 1782 yılında kurulmuş olup; 8 fakülte, 1100 öğretim üyesi ve 24.000 öğrencisi ile eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Üniversite bünyesinde Makine Fakültesi, Biyomekanik işbirliği Araştırma Merkezi ile AUDI Hungaria Kooperatif Araştırma Merkezi  ile işbirliği içindedir. Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nde elde edilen beceri ve alınan dereceler, iş piyasası için önemli bir değer yaratmaktadır. BUTE yurtdışında üniversite eğitimi için mükemmel bir fırsattır.

  Yaşam maliyeti olarak; Macaristan Budapeşte, en ekonomik sayılacak bir Avrupa ülkesi şehridir. Ortalama aylık konaklama bedeli, seçeceğiniz konaklama türüne bağlı olarak 200 ile 350 Euro aralığında değişerek, aylık gıda ve ulaşım bedeli için ise ortalama 300 Euro yetmektedir.

  YÖK’ün onay verdiği dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer aldığı için, YGS ve LYS sınavlarına girmeden, doğrudan bu Üniversite’ye lise diploması ile sizde başvurabilirsiniz.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Detaylı Bilgisi İçin: https://www.edulife.com.tr/macaristanda-universite-2/budapeste-teknoloji-ve-ekonomi-universitesi/ adresini ziyaret edebilir,

  Üniversite Kayıtları İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

   

WhatsApp chat