fbpx

 • Macaristan Üniversitelerinde Uygun Fiyatlarla, Kaliteli Eğitim Alma Fırsatı!

  • 10 Şubat 2017
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • macaristanda eğitim macaristanda üniversite macaristanda üniversite eğitimi macaristanda yükseklisans macaristanda yurtdışı eğitimi

  Macaristan Üniversitelerinde Uygun Fiyatlarla, Kaliteli Eğitim Alma Fırsatı!

  Macaristan, Avrupa Birliği üyeliğinden sonra üniversite eğitimine yaptığı yatırımlarını arttırarak ülke olarak yüksek öğrenim konusunda AB normlarında gerekli ilerlemeyi göstermiştir. 10 milyon nüfusa sahip olan Macaristan’ın başkenti Budapeşte ise Orta Avrupa’daki önemli turistik başkentlerden birisi haline gelmiştir.

  Macaristan üniversitelerinin birçoğu Budapeşte’de bulunmaktadır ve Macaristan, Orta Avrupa’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ülkelerden birisi konumundadır.

  Macaristan’da üniversite lisans eğitimi 3 yıl ( bazı mühendislik bölümlerinde 3,5 yıl), Master eğitiminin süresi 2 yıldır. Tıp 6 yıl, Diş Hekimliği ve Eczacılık ise 5 yıllık bir eğitim gerektirmektedir.

  Macaristan’da Üniversite Eğitim ve Yaşam Maliyetleri

  Macaristan’da üniversite eğitimi almanın maliyeti ülkemizde bir vakıf üniversitesinde eğitim almaktan çok daha ekonomiktir.

  Macaristan’da Tıp, dişçilik ve eczacılık bölümlerinin dışındaki diğer bölümlerin yıllık ücretleri ortalama 2500 ile 5000 Euro arasında değişmektedir. Tıp, dişçilik ve eczacılık gibi bölümler de 7000 – 9000 Euro arasındadır.

  Türkiye’de olduğu gibi Macaristanda üniversite eğitimi veren birçok kurum yurt imkanı da sağlamaktadır. Bu yurtların aylık ücretleri 100 Euro civarındadır.

  Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin Macaristan’da üniversite eğitimi tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

  Macaristan’da Üniversite Eğitimi Detaylı Bilgisi İçin: https://www.edulife.com.tr/macaristanda-universite-2/ adresini ziyaret edebilir,

  Macaristan’da Üniversite Kayıtları İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat