fbpx

 • Macaristan’da Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi’nde Uygun Fiyatlarla Eğitim

  • 9 Şubat 2017
  • Posted By : admin
  • 0 Comment
  • Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi BUTE macaristanda eğitim macaristanda üniversite macaristanda yurtdışı eğitimi yurtdışı eğitim danışmanlığı yurtdışında eğitim

  Macaristan’ın en köklü yükseköğretim kurumlarından olan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi ( BUTE ) 1782 yılında kurulmuş olup ; 8 fakülte , 1100 öğretim üyesi ve 24.000 öğrencisi ile eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Uluslararası prestijli üniversiteler sıralamasında BUTE , Avrupa’daki üniversiteler arasında en üst sıralarda yer almaktadır. BUTE aynı zamanda İngilizce lisans ve master programları ile 50 farklı ülkeden yabancı öğrenciye de eğitim olanaklarıda sunmaktadır.

  Yaşam ve eğitim maliyeti olarak; Budapeşte,en ekonomik sayılacak bir Avrupa ülkesi şehirlerinden birisidir. Ortalama aylık konaklama bedeli, seçeceğiniz konaklama türüne bağlı olarak 200 ile 350 Euro aralığında olup , aylık gıda ve ulaşım bedeli olarak da ortalama 300 Euro bir harcama yeterli olmaktadır.

  Macaristanda Üniversite Eğitimi, güz dönemi eylül ayında, bahar dönemi de şubat ayında başlamaktadır. Edulife Yurtdışı Eğitim; tüm öğrencilerin üniversite tercihlerinde, ücretsiz yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

  Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi Detaylı Bilgisi İçin: https://www.edulife.com.tr/macaristanda-universite-2/budapeste-teknoloji-ve-ekonomi-universitesi/ adresini ziyaret edebilir,

  Üniversite Kayıtları İçin: https://www.edulife.com.tr/iletisim/ linkinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

WhatsApp chat